Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Alpami na kole

Tolik krásných cyklotras. To se nedá popsat. To se musí zažít.

Rakouské Alpy jsou rájem hned z několika pohledů. Pokud vás nezláká horská turistika, pak vyměňte pohorky za kolo. Oblast Altenmarkt-Zauchensee totiž vybízí během letní dovolené k usednutí do sedla a poznání krás okolí na zdejších cyklostezkách. Mnohé z nich vedou jen údolím, jsou pohodlné, nenáročné, výborně značené a v délce více než 2000 km.

Odhodlaní sjezdaři mohou vyrazit na cyklo vyjížďku do obtížnějšího terénu; do lesa na hřebeny hor, kde jsou pro horská kola připraveny parádní trasy v délce až 120 km. Brázděním lehčích i náročných stezek zažijete alpské vrcholy z jiného úhlu pohledu. A prožijete dokonalou dovolenou v pohybu. Během cyklovýletu budete projíždět kolem jezer i hor, vesnicemi, osadami, městy, potkáte i řadu pamětihodností, kterými se Salcbursko pyšní. Samozřejmostí jsou zastávky pro cyklisty, kde se můžete chutně posílit, odpočinout a pokračovat v jízdě dál. Na vyjížďku si můžete vzít horské kolo, silniční, trekingové i elektrokolo. Nemáte vlastní? Žádný problém - jakékoli si můžete půjčit za velmi přijatelné ceny v místních půjčovnách. Pro všechny typy kol je tato oblast jako dělaná.

Ennská (Enžská) cyklostezka - etapa 01 Z Ennsradweg Flachauwinkl do Schladming

Za zmínku určitě stojí Enžská (Ennská) cyklostezka, jejíž první etapa vede mj. i kolem našich HAUSŮ, která svým charakterem rozhodně vybízí zkušenější cyklisty a nebo začátečníky s elektrokoly. Řada pohostinství na trase nabízí dobíjecí stanice. Odměnou za zdolání několika stoupání bude pohled na impozantní krajinu horského masívu Dachstein, ale také projížďka zeměmi Salcbursko, Štýrsko a Horní Rakousko. Poté příjemná jízda k samotné řece Enži a objevování romantického údolí, místních vesniček a historických měst jako je Radstadt, Schladming nebo Steyr.

Tipy na cyklo výlety

Poznejte vzrušující turistický ráj.

Cyklotrasa Flying Mozart

Cyklotrasa Flying Mozart

Jednoduchá cyklistická trasa Flying Mozart (17) se startem ve 12,5 km vzdáleném Wagrainu.

11 km 11 km 1:30 h na kole 1:30 h na kole

Cyklotrasa Frauenalm round

Cyklotrasa Frauenalm round

Náročný cyklistický okruh se startem v 10 km vzdáleném Flachau, na kterou lze ovšem nastoupit prakticky na okraji Altenmarktu.

32,2 km 32,2 km 4:30 na kole 4:30 na kole

Cyklotrasa Griessenkar Rounde

Cyklotrasa Griessenkar Rounde

Náročný cyklistický okruh Greissenkar začíná ve středu města Flachau, předpokládejme ovšem, že jezdit 10 km autem s kolem na střeše není úplně potřeba.

23,5 km 23,5 km 4:15 h na kole 4:15 h na kole

Cyklotrasa Königslehen runde

Cyklotrasa Königslehen runde

Středně náročná cyklistická trasa se startem v Altenmarkt im Pongau šplhá z říčního údolí Altenmarktu po úbočí hory Kemahdhöhe a z velké části vede lesem.

17,3 km 17,3 km 4:00 h na kole 4:00 h na kole

Cyklotrasa Marbachalm Tour

Cyklotrasa Marbachalm Tour

Jednoduchá cyklistická trasa Marbachalm Tour se startem ve 6,6 km vzdáleném Flachau.

26,9 26,9 2:30 h na kole 2:30 h na kole

Cyklotrasa Neuberg

Cyklotrasa Neuberg

Středně náročný okruh dlouhý 24,5 km, nicméně velmi příjemný okruh mezi městy Filzmoos, Neuberg a Reitsteg.

24,5 km 24,5 km 2:30 na kole 2:30 na kole

Enžská cyklostezka - putování světem hor a vody

Enžská cyklostezka - putování světem hor a vody

Enžská (Ennská) cyklostezka, jejíž první etapa vede mj. i kolem našich HAUSŮ, která svým charakterem v první etapě spíše jednoduchá.

38,3 km 38,3 km 3:30 h na kole 3:30 h na kole