Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Alpami na kole

Tolik krásných cyklotras. To se nedá popsat. To se musí zažít.

Rakouské Alpy jsou rájem hned z několika pohledů. Pokud vás nezláká horská turistika, pak vyměňte pohorky za kolo. Oblast Altenmarkt-Zauchensee totiž vybízí během letní dovolené k usednutí do sedla a poznání krás okolí na zdejších cyklostezkách. Mnohé z nich vedou jen údolím, jsou pohodlné, nenáročné, výborně značené a v délce více než 2000 km.

Odhodlaní bikeři mohou vyrazit na cyklo vyjížďku do obtížnějšího terénu; do lesa na hřebeny hor, kde jsou pro horská kola připraveny parádní trasy v délce stovek kilometrů. Brázděním lehčích i náročných stezek zažijete alpské vrcholy z jiného úhlu pohledu. A prožijete dokonalou dovolenou v pohybu. Během cyklovýletu budete projíždět kolem jezer i hor, vesnicemi, osadami, městy, potkáte i řadu pamětihodností, kterými se Salcbursko pyšní. Samozřejmostí jsou zastávky pro cyklisty, kde se můžete chutně posílit, odpočinout a pokračovat v jízdě dál. Na vyjížďku si můžete vzít horské kolo, silniční, trekingové i elektrokolo. Nemáte vlastní kolo? Žádný problém - jakékoli si můžete půjčit za velmi přijatelné ceny v místních půjčovnách. Pro všechny typy kol je tato oblast jako dělaná.

Ennská (Enžská) cyklostezka - etapa 01 Z Ennsradweg Flachauwinkl do Schladming

Za zmínku určitě stojí Enžská (Ennská) cyklostezka, jejíž první etapa vede mj. i kolem našich HAUSŮ, která svým charakterem rozhodně vybízí zkušenější cyklisty a nebo začátečníky s elektrokoly. Řada pohostinství na trase nabízí dobíjecí stanice. Odměnou za zdolání několika stoupání bude pohled na impozantní krajinu horského masívu Dachstein, ale také projížďka zeměmi Salcbursko, Štýrsko a Horní Rakousko. Poté příjemná jízda k samotné řece Enži a objevování romantického údolí, místních vesniček a historických měst jako je Radstadt, Schladming nebo Steyr.

Tipy na cyklo výlety

Poznejte vzrušující turistický ráj.

Winterbauer

V Alpách platí, že pro příjemný zážitek často nemusíte nikam daleko. Příjemnou vycházku z našeho penzionu v Altenmarkt im Pongau k malebné horské chatě Winterbauer Hütte si můžete naplánovat kdykoliv.

2,5 km 2,5 km 40 minut pěšky 40 minut pěšky

Přírodní koupaliště v okolí Altenmarktu

Připravili jsme pro Vás několik tipů na přírodní koupaliště v blízkém okolí. Nechte se unést krásou alpských přírodních koupališť. Jezero na hranicích měst Altenmarkt a Eben s dvěma tobogány ...

3,4 km 3,4 km 7 minut autem 7 minut autem

Bobová dráha ve Flachau (Lucky Flitzer Alpine Coaster)

Bobové dráhy v horských střediscích se těší velké oblibě – díky vlastním brzdám na každé káře sjedete dráhu bezpečně s malým dítětem, ale můžete si dopřát ...

5 km 5 km 18 na kole 18 na kole

Hochseilpark, lanová dráha Altenmarkt

Kousek od Altenmarktu cca 5km najdete atrakci, kterou milují děti i dospělí – visutou lanovou dráhu nebo chcete-li lanový park pod názvem Hochseilpark Altenmarkt-Zauchensee.

5,3 km 5,3 km 7 minut autem 7 minut autem

Dobrodružný horský svět v rakouském Wagrain (Wagrain Grafenberg)

Chcete zažít dobrodružství a dozvědět se přitom zajímavé věci ze života zvířat? Hledáte místo, kde si s dětmi zasportujete, ale přitom ...

12 km 12 km 14 minut autem 14 minut autem

Za zvířátky a rybolovem do Freizeit & Wildpark Untertauern

Dětský dobrodružný svět Kinderabenteuerland se nachází v areálu Wildpark Untertauern, který se rozkládá na ploše jedenácti hektarů. V prostorných venkovních výbězích ...

15 km 15 km 14 minut autem 14 minut autem

Cyklotrasa Flying Mozart

Středně náročně cyklistická trasa Flying Mozart (17) v délce 11 km se startem ve 12,5 km vzdáleném Wagrainu.

12,4 km 12,4 km 1:30 h na kole 1:30 h na kole

Cyklotrasa pro náročné - výšlap na Zauchensee

Pro ty z vás, kteří mají rádi výzvy a chtějí si dát trošku do šlapátek, je tu cyklotrasa vedoucí na jeden z nejvyšších bodů Zauchensee – Gamskogelbahn 1884 m.n.m.

32 km 32 km 3,5 hod.  na kole 3,5 hod. na kole

Cyklovýlet Altenmarkt – Wagrain – Kleinarl – Jägersee a zpět

Středně těžká trasa, při které se nejen lehce zapotíte, ale i se pokocháte krásnými místy a budete mít možnost navštívit vynikající restauraci nejlepší sjezdové lyžařky všech dob.

23,7 km 23,7 km 3 hod.  na kole 3 hod. na kole

Cyklotrasa Griessenkar Rounde

Náročný cyklistický okruh Greissenkar (15) začíná ve středu města Flachau, předpokládejme ovšem, že jezdit 4 km autem s kolem na střeše není úplně potřeba.

7 km 7 km 4:15 h na kole 4:15 h na kole

Cyklotrasa Frauenalm round

Náročný cyklistický okruh se startem v 7 km vzdáleném Flachau, na kterou lze ovšem nastoupit prakticky na okraji Altenmarktu.

32 km/46 km 32 km/46 km 4 hod. na kole 4 hod. na kole

Cyklotrasa Königslehen runde

Středně náročná cyklistická trasa se startem v Altenmarkt im Pongau šplhá z říčního údolí Altenmarktu po úbočí hory Kemahdhöhe a z velké části vede lesem.

17,3 17,3 2:00 h na kole 2:00 h na kole

Cyklotrasa Marbachalm Tour

Jednoduchá cyklistická trasa Marbachalm Tour v délce 26,9 km se startem ve 6,6 km vzdáleném Flachau.

6,6 km 6,6 km 2:30 h na kole 2:30 h na kole

Cyklotrasa Neuberg

Středně náročný okruh dlouhý 24,5 km vzdálený 17,3 km od penzionu v Altenmarktu, nicméně velmi příjemný okruh mezi městy Filzmoos, Neuberg a Reitsteg.

17,3 km 17,3 km 2:30 na kole 2:30 na kole

Enžská cyklostezka - putování světem hor a vody

Enžská (Ennská) cyklostezka, jejíž první etapa vede mj. i kolem našich penzionů, která svým charakterem v první etapě spíše jednoduchá.

10 km 10 km 3:30 h na kole 3:30 h na kole

Cyklotrasa Flying Mozart

Středně náročně cyklistická trasa Flying Mozart (17) v délce 11 km se startem ve 12,5 km vzdáleném Wagrainu.

12,4 km 12,4 km 1:30 h na kole 1:30 h na kole