Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Alpami na kole

Tolik krásných cyklotras. To se nedá popsat. To se musí zažít.

Rakouské Alpy jsou rájem hned z několika pohledů. Pokud vás nezláká horská turistika, pak vyměňte pohorky za kolo. Oblast Altenmarkt-Zauchensee totiž vybízí během letní dovolené k usednutí do sedla a poznání krás okolí na zdejších cyklostezkách. Mnohé z nich vedou jen údolím, jsou pohodlné, nenáročné, výborně značené a v délce více než 2000 km.

Odhodlaní bikeři mohou vyrazit na cyklo vyjížďku do obtížnějšího terénu; do lesa na hřebeny hor, kde jsou pro horská kola připraveny parádní trasy v délce stovek kilometrů. Brázděním lehčích i náročných stezek zažijete alpské vrcholy z jiného úhlu pohledu. A prožijete dokonalou dovolenou v pohybu. Během cyklovýletu budete projíždět kolem jezer i hor, vesnicemi, osadami, městy, potkáte i řadu pamětihodností, kterými se Salcbursko pyšní. Samozřejmostí jsou zastávky pro cyklisty, kde se můžete chutně posílit, odpočinout a pokračovat v jízdě dál. Na vyjížďku si můžete vzít horské kolo, silniční, trekingové i elektrokolo. Nemáte vlastní kolo? Žádný problém - jakékoli si můžete půjčit za velmi přijatelné ceny v místních půjčovnách. Pro všechny typy kol je tato oblast jako dělaná.

Ennská (Enžská) cyklostezka - etapa 01 Z Ennsradweg Flachauwinkl do Schladming

Za zmínku určitě stojí Enžská (Ennská) cyklostezka, jejíž první etapa vede mj. i kolem našich HAUSŮ, která svým charakterem rozhodně vybízí zkušenější cyklisty a nebo začátečníky s elektrokoly. Řada pohostinství na trase nabízí dobíjecí stanice. Odměnou za zdolání několika stoupání bude pohled na impozantní krajinu horského masívu Dachstein, ale také projížďka zeměmi Salcbursko, Štýrsko a Horní Rakousko. Poté příjemná jízda k samotné řece Enži a objevování romantického údolí, místních vesniček a historických měst jako je Radstadt, Schladming nebo Steyr.

Tipy na cyklo výlety

Poznejte vzrušující turistický ráj.

Winterbauer

V Alpách platí, že pro příjemný zážitek často nemusíte nikam daleko. Příjemnou vycházku z našeho penzionu v Altenmarkt im Pongau k malebné horské chatě Winterbauer Hütte si můžete naplánovat kdykoliv.

2,5 km 2,5 km 40 minut pěšky 40 minut pěšky

Přírodní koupaliště v okolí Altenmarkt

Připravili jsme pro Vás několik tipu na přírodní koupaliště v blízkém okolí. Nechte se unést krásou alpských přírodních koupališť. Jezero na hranicích měst Altenmarkt a Eben s dvěma tobogány ...

3,4 km 3,4 km 7 minut autem 7 minut autem

Bobová dráha ve Flachau (Lucky Flitzer Alpine Coaster)

Bobové dráhy v horských střediscích se těší velké oblibě – díky vlastním brzdám na každé káře sjedete dráhu bezpečně s malým dítětem, ale můžete si dopřát ...

5,9 km 5,9 km 20 na kole 20 na kole

Hochseilpark, lanová dráha Altenmarkt

Kousek od Altenmarktu cca 5km najdete atrakci, kterou milují děti i dospělí – visutou lanovou dráhu, nebo chcete-li lanový park pod názvem Hochseilpark Altenmarkt-Zauchensee.

5,3 km 5,3 km 7 minut autem 7 minut autem

Dobrodružný horský svět v rakouském Wagrain (Wagrain Grafenberg)

Chcete zažít dobrodružství a dozvědět se přitom zajímavé věci ze života zvířat? Hledáte místo, kde si s dětmi zasportujete, ale přitom ...

12,5 km 12,5 km 14 minut autem 14 minut autem

Za zvířátky a rybolovem do Freizeit & Wildpark Untertauern

Dětský dobrodružný svět Kinderabenteuerland se nachází v areálu Wildpark Untertauern, který se rozkládá na ploše jedenácti hektarů. V prostorných venkovních výbězích ...

15 km 15 km 14 minut autem 14 minut autem

Cyklotrasa Flying Mozart

Středně náročně cyklistická trasa Flying Mozart (17) v délce 11 km se startem ve 12,5 km vzdáleném Wagrainu.

12,4 km 12,4 km 1:30 h na kole 1:30 h na kole

Cyklotrasa pro náročné - výšlap na Zauchensee

Pro ty z vás, kteří mají rádi výzvy a chtějí si dát trošku do šlapátek, je tu cyklotrasa vedoucí na jeden z nejvyšších bodů Zauchensee – Gamskogelbahn 1884 m.n.m.

32 km 32 km 3,5 hod.  na kole 3,5 hod. na kole

Cyklovýlet Altenmarkt – Wagrain – Kleinarl – Jägersee a zpět

Středně těžká trasa, při které se nejen lehce zapotíte, ale i se pokocháte krásnými místy a budete mít možnost navštívit vynikající restauraci nejlepší sjezdové lyžařky všech dob.

23,7 km 23,7 km 3 hod.  na kole 3 hod. na kole

Cyklotrasa Griessenkar Rounde

Náročný cyklistický okruh Greissenkar (15) začíná ve středu města Flachau, předpokládejme ovšem, že jezdit 10 km autem s kolem na střeše není úplně potřeba.

7 km 7 km 4:15 h na kole 4:15 h na kole

Cyklotrasa Frauenalm round

Náročný cyklistický okruh se startem v 7 km vzdáleném Flachau, na kterou lze ovšem nastoupit prakticky na okraji Altenmarktu.

7 km 7 km 4:30 na kole 4:30 na kole

Cyklotrasa Königslehen runde

Středně náročná cyklistická trasa se startem v Altenmarkt im Pongau šplhá z říčního údolí Altenmarktu po úbočí hory Kemahdhöhe a z velké části vede lesem.

17,3 17,3 4:00 h na kole 4:00 h na kole

Cyklotrasa Marbachalm Tour

Jednoduchá cyklistická trasa Marbachalm Tour v délce 26,9 km se startem ve 6,6 km vzdáleném Flachau.

6,6 km 6,6 km 2:30 h na kole 2:30 h na kole

Cyklotrasa Neuberg

Středně náročný okruh dlouhý 24,5 km vzdálený 17,3 km od Hausů, nicméně velmi příjemný okruh mezi městy Filzmoos, Neuberg a Reitsteg.

17,3 km 17,3 km 2:30 na kole 2:30 na kole

Enžská cyklostezka - putování světem hor a vody

Enžská (Ennská) cyklostezka, jejíž první etapa vede mj. i kolem našich HAUSŮ, která svým charakterem v první etapě spíše jednoduchá.

10 km 10 km 3:30 h na kole 3:30 h na kole

Cyklotrasa Flying Mozart

Středně náročně cyklistická trasa Flying Mozart (17) v délce 11 km se startem ve 12,5 km vzdáleném Wagrainu.

12,4 km 12,4 km 1:30 h na kole 1:30 h na kole