Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Cyklovýlet Altenmarkt – Wagrain – Kleinarl – Jägersee a zpět

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 23,7 km

Na kole

Na kole 48 km celkem

Začátek trasy

Začátek trasy Altenmarkt im Pongau

Převýšení

Převýšení 536 m

Středně těžká trasa, při které se nejen lehce zapotíte, ale také se pokocháte krásnými místy a budete mít možnost navštívit vynikající restauraci nejlepší sjezdové lyžařky všech dob!

Trasu můžete začít rovnou v Altenmarktu od penzionu, ve Wagrainu, nebo pokud máte menší děti, přejet do Kleinarlu autem a odtud se vydat směrem k Jägersee, což je konečná stanice této cyklotrasy končící krásným jezerem a vysokými skalisky.

Jezero Jägersee je cílový bod, dál už se přes skaliska nedostanete.; Autor: Sabina Meluzínová

Z Altenmarktu, přes Flachau až do Wagrainu vede trasa po asfaltové cyklostezce, náročnost terénu není nijak vysoká, s většími dětmi se dá lehce zvládnout. Po příjezdu na konec Wagrainu, za poslední parkoviště, se situace trošku mění. Cesta pokračuje užší štěrkovitou cestou podél říčky Kleinarler Ache se stálým mírným stoupáním. Kleinarl ovšem není nijak zvlášť daleko a navíc vás za odměnu čeká při cestě zpět jízda z kopce až do Wagrainu. Po tomto výšlapu si mohou ti z vás, kterým vyhládne, dát kvalitní jídlo v opravdu příjemné restauraci Olympia patřící nejlepší lyžařce všech dob Annemarie Moser-Pröll, která za svoji kariéru vyhrála neuvěřitelných 62 závodů světového poháru. Až po celých 36 letech ji v roce 2016 překonala světová jednička Lindsey Vonn. Uvnitř se nachází i výstava fotek, ocenění, výpis všech jejích úspěchů i něco o životě této sportovkyně. Restauraci nelze minout, nachází se přímo na hlavní ulici Kleinarlu.

Skvělá restaurace oslavující slavnou lyžařku; Autor: Jiří Fišer

Až se dostatečně nasytíte nejen jídlem, ale i lyžařskou historií, cesta vás zavede na konec a to doslova, protože stezka zde v nadmořské výšce 1099 m n.m. končí jezerem Jägersee s okolními skalisky. Zde se samozřejmě také nachází restaurace, z které je krásný výhled na okolí, a to je opravdu dech beroucí. Kolem jezera je možné si udělat i velmi příjemnou procházku, jezero totiž není nijak velké, obejít ho vám zabere asi 20 minut.

Tento cyklovýlet lze spojit i s výletem do horského světa Wagrain, kde si na své přijdou hlavně děti, ale i dospělí si zde najdou skvělou zábavu.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Startovní místo: Altenmarkt im Pongau, Wagrain nebo Kleinarl
Náročnost: střední