Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Ubytujte se tam, kde se vám bude líbit

Penzion Haus am Hirschberg nabízí ubytování v apartmánech v tradičním alpském stylu s česky mluvícím personálem. Všechny 3 HAUSY se nacházejí vedle sebe, hned u příjezdové cesty a s pohodlným parkováním. Kolem dokola obklopuje HAUSY rakouská příroda a jedna z nejkrásnějších alpských oblastí Ski Amadé. Poblíž ubytování, ve vzdálenosti do 5 min., se nachází krásné centrum horského městečka Altenmarkt im Pongau, kde je spousta obchodů i restaurací, a také známá menší i větší lyžařská střediska.

Naše apartmány jsou skvělým výchozím bodem pro dovolenou na lyžích, turistiku i relaxování v místních termálních lázních Therme Amadé. Ubytovat se u nás můžete spolu s rodinou, partou přátel nebo jen v páru. Plně vybavené apartmány nabízíme různých velikostí a s různým počtem lůžek.

Kde nakupovat? Kde se stravovat?

Každý apartmán je vybaven kuchyňkou, kde si pohodlně můžete připravíte snídani, oběd i večeři. Den však můžete začít výborným snídaňovým menu v marketu M-Preiss, kde nakoupíte i veškeré čerstvé potraviny k uvaření oběda či večeře. Velké porce za nejlepší ceny v okolí najdete i v bufetu vyhlášeného řeznictví Schitter, které denně nabízí poctivá a vždy čerstvá jídla nejvyšší kvality místní i evropské kuchyně. Na chutném obědovém menu si můžete pochutnat v kterémkoliv lyžařském středisku, přímo na svahu, nebo kdekoliv v místě vašeho výletu. Oblast Altenmarkt je gastronomickými zařízeními doslova prošpikována. Pokud vám na přípravu večeře nezbudou po celém dni síly, vyrazte do jedné z restaurací v městečku Altenmarkt. Možností stravování je zde opravdu hojně. Během teplých měsíců můžete grilovat na venkovním grilu.

Supermarket MPREIS

Místo, kde zaženete hlad v bufetu Baguette a nakoupíte kvalitní potraviny za méně než čekáte. Milovníci cenových akcí si přijdou na své. Nejširší sortiment. A je nejblíže od našich penzionů.

50 m 50 m 2 minuty pěšky 2 minuty pěšky

Prodejna Lidl

Co by to bylo za místo bez známého LÍDLu. Nakoupíte zde vše, na co jste zvyklí doma. Možná ještě něco lepšího.

1,9 km 1,9 km 3 minuty autem 3 minuty autem

SPAR landmarkt

Jedinečný a široký sortiment výrobků s více než 120.000 produkty nabízí zákazníkům nabídky a služby pro téměř všechny oblasti každodenního života.

500 m 500 m 6 minut pěšky 6 minut pěšky

BILLA

Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty.

750 m 750 m 9 minut pěšky 9 minut pěšky

Řeznictví + bufet SCHITTER Fleisch & Wurstwaren

Velké porce, poctivá a vždy čerstvá jídla nejvyšší kvality místní i evropské kuchyně, saláty i bezmasé pokrmy. Nejlepší ceny široko daleko. Okuste z nabídky pokrmů tohoto řeznictví, které je vyhlášené prvotřídní kvalitou masa.

900 m 900 m 10 minut pěšky 10 minut pěšky

Landgasthof Alpenblick

Tradiční restaurace s výbornou kvalitou jídla, příjemným prostředím s letní zahrádkou a ochotnou a milou obsluhou. Restaurace je nedaleko od našich HAUSŮ.

600 m 600 m 7 minut pěšky 7 minut pěšky

Restaurace & pizzerie PINOCCHIO

Podnik, kde se zaměřují především na speciality místní alpské a italské kuchyně. Jde jim to opravdu na výbornou. 4 min.chůze od našich Hausů. A domluvíte se i slovensky.

500m 500m 7 minut pěšky 7 minut pěšky

Arche Noah

Restaurace s přátelskou atmosférou a nabídkou alpské a italské kuchyně. Během léta si zajděte do vedlejší vyhlášené cukrárny s širokou nabídkou zmrzliny. Stojí za zkoušku.

900 m 900 m 9 minut pěšky 9 minut pěšky

Das kleine Asia Haus

Jednoznačně výborné pokrmy čínské kuchyně, skvělé ceny a přátelská a rychlá obsluha. Podnik, v jehož interiéru najdete propojení alpského prostředí s tradiční čínskou výzdobou. Poctivý asijský rodinný ...

1,3 km 1,3 km 16 minut pěšky 16 minut pěšky

Gasthaus Krallinger

Pokrmy klasické farmářské kuchyně, různé speciality i vegetariánské menu. Na to se můžete těšit v rustikálním a útulném prostředí restaurace s výhledem na Dachstein.

1,9 km 1,9 km 5 minut autem 5 minut autem

Gasthof Cafe Pension Rosner

Restaurace spojená s kavárnou nabízí skvělý výběr domácích cukrářských výrobků, od lahodného jablečného štrůdlu až po tradiční sacher dort. V Rosner najdete jistě vše, co si přejete.

1,2 km 1,2 km 15 minut pěšky 15 minut pěšky

Markterwirt

Přímo v centru u náměstí. Jedna z nejstarších tradičních restaurací nabízející pokrmy z regionální i mezinárodní kuchyně a pivní speciality, samozřejmostí je příjemné prostředí a milý personál.

1,3 km 1,3 km 15 minut pěšky 15 minut pěšky

Pedro's Mexican Bar

Mexická restaurace v centru Altenmarktu nabízí chutné mexické speciality včetně steaků za rozumné ceny. Hezké prostředí, kde panuje i příjemná atmosféra. Starat se o vás bude milý personál.

1,1 km 1,1 km 12 minut pěšky 12 minut pěšky

Restaurant Römerkeller

Rakouské a italské speciality připravuje restaurace-pizzerie Römerkeller, která se nachází v klidném místě nedaleko centra, radnice a nemocnice. Příjemná atmosféra i pohostinnost.

1,6 km 1,6 km 20 minut pěšky 20 minut pěšky

Cafe Freiraum - Altenmarkt im Pongau

Moderně elegantní design vytvořil z kavárny příjemné prostředí s útulnou atmosférou. Servírují výbornou kávu, vynikající zmrzlinu a moučníky.

900 m 900 m 11 minut pěšky 11 minut pěšky

Cafe Haidl - Altenmarkt im Pongau

Stylová kavárna a cukrárna, kde si můžete vychutnat nejen vynikající kávu, ale také chutné moučníky. Vedle kavárny nejdete i pekárnu, která nabízí i denně čerstvé pečivo.

750 m 750 m 8 minut pěšky 8 minut pěšky

Post Cafe - Altenmarkt im Pongau

Kavárna a cukrárna na křižovatce je místem, kam se budete rádi vracet. Nadchne vás nejen kvalita kávy a moučníků, ale také velmi přátelský a zdvořilý personál. 5 min.chůze od našich Hausů.

700 m 700 m 8 minut pěšky 8 minut pěšky

Metzgerloch Bar

Noční život v Altenmarktu dostal nový název – Metzgerloch Bar. Skočte si na drink do vyhlášeného nočního baru, užijte si skvělou zábavu za doprovodu kvalitní hudby právě v tomto podniku.

900 m 900 m 10 minut pěšky 10 minut pěšky

Snídaňová restaurace Emastoa

Nově otevřená snídaňová restaurace v Reitdorfu. Jídlo si můžete vzít i s sebou.

2,3 km 2,3 km 29 minut pěšky 29 minut pěšky

Heli´s vinotéka

Ráj pro opravdové milovníky vína. Dobrá sklenka vína je dar z nebes - navštivte vinotéku s velkým výběrem rakouských kvalitních vín.

1,1 km 1,1 km 13 minut pěšky 13 minut pěšky

Restaurace Heli´s 2.0

Moderní, ale útulná restaurace s širokou nabídkou jídel se nachází v Altenmarktu přímo na sportovním hřišti. Nabízí velký výběr poledních menu.

950 m 950 m 12 minut pěšky 12 minut pěšky

Restaurace Schnitzeleck

Tady šéfkuchař vaří sám... Restaurace - řízkárna, zde dostanete pravý vídeňský řízek ve všech variantách.

4,8 km 4,8 km 7 minut autem 7 minut autem

Restaurace Sempre Buono

Nejlepší ingredience z Itálie a regionu, velký smysl pro detail v kombinaci s dobrými víny – to je restaurace Sempre Buono.

1,4 km 1,4 km 19 minut pěšky 19 minut pěšky

Zmrzlinárna Kirchgasshof

Zmrzlinárna u Filzmoosu s terasou a dětským hřištěm na rodinné farmě nabízí výtečnou zmrzlinu řemeslné výroby.

13,2 km 13,2 km 17 minut autem 17 minut autem

Kam pro první pomoc?

V městečku Altenmarkt im Pongau je lékárnasoukromé zdravotnické zařízení, které můžete navštívit pro případ první pomoci. Doporučujeme však sjednat si odpovídající cestovní pojištění s dostatečně vysokým limitem pojištění léčebných výloh a dalších připojištění, ať vás během dovolené nic nezaskočí.

Lékárna TAUERN-APOTHEKE

Vždy dobré vědět, kde je nejbližší lékárna, kde vám i poradí. Zde mají otevřeno od pondělí do soboty.

700 m 700 m 8 minut pěšky 8 minut pěšky

Nemocnice KRANKENANSTALT

Pro případ, že byste potřebovali zásah zdravotníků, víte kam jít. Nemocnice je soukromým zařízením.

1,4 km 1,4 km 4 minuty autem 4 minuty autem