Bezbariérové ubytování v Rakousku

Český horský penzion v AlpáchHaus am Hirschberg v Altenmarktu je připraven i na hosty s vozíkem. Celé spodní patro je bezbariérové a nachází se v něm i speciálně upravený apartmán pro čtyři osoby. Samozřejmostí je stání přímo před domem s dostatečným prostorem pro manipulaci s vozíkem a snadným přístupem do domu. Prožijte plnohodnotnou dovolenou v jedné z nejkrásnějších rakouských lokalit.

Vybavení bezbariérového apartmánu

Čtyřlůžkový bezbariérový apartmán o velikosti 37 m2 se nachází ve spodním patře, které je celé uzpůsobeno pro osoby s pohybovým handicapem.

Bezbariérový pokoj a koupelna

V apartmánu naleznete dvě koupelny se sprchou a WC, přičemž jedna je uzpůsobena vozíčkářům. Součástí je dále ložnice pro dvě osoby, plně vybavená kuchyně a obývací pokoj s jídelním stolem, rozkládacím gaučem a televizí.

Apartmán nabízí opravdový komfort pro osoby s handicapem i jejich doprovod. Užít si tak můžete dokonalou relaxační i aktivní dovolenou – a když píšeme aktivní, tak to myslíme vážně.

Bezbariérová dovolená pro handicapované

Pohodlné bezbariérové ubytování je jen jedním z předpokladů plnohodnotné bezbariérové dovolené. Dalším důležitým faktorem jsou možnosti trávení volného času pro hendikepované. Abyste nemuseli složitě dohledávat, které aktivity, místa a kulturní zajímavosti jsou pro vás dostupné, přinášíme vám výčet těch nejzajímavějších.

Therme Amadé - lázně na dosah ruky

V těsné blízkosti apartmánu se nachází vodní svět Therme Amadé, který je uzpůsoben vstupu s invalidním vozíkem. Přístup je možný jak k bazénům, tak do saunového světa i odpočinkových zón. Užijte si parádní den plný koupání a relaxace. Nechejte se hýčkat a vychutnejte si výhled na okolní hory.

Rodinné termály Therme Amadé

Rodinné termály Therme Amadé

Další bezbariérové aktivity v Altenmarktu

Lyžování

Lyžování - rakouská střediska obecně počítají s návštěvami osob s handicapem. Přijíždíte-li tedy za touto zimní aktivitou, nemusíte se obávat žádných výrazných omezení.


Cyklistika

Cyklistika - region Sankt Johann im Pongau je proslulý svými cyklostezkami. Mnoho z nich je vhodných i pro speciální kola pro vozíčkáře - jde především o asfaltové cyklostezky v údolích.


Koupání

Koupání - kromě Therme Amadé je v okruhu do 24 km dalších 11 míst, kde se můžete pohodlně vykoupat.


Rybaření

Rybaření - v okolí je dostatek míst s dobrým přístupem ze břehu, kde nehrozí riziko převrácení. Vyzkoušejte i vy tuto relaxační aktivitu.


Turistika na vozíčku

Turistika na vozíčku - ani ta není v Altenmarktu a jeho okolí tabu. Mnoho kulturních i přírodních zajímavostí je pohodlně dostupných i pro osoby s handicapem.


Muzea

Muzea - v okolí naleznete celou řadu institucí se stálými nebo nepravidelnými expozicemi, které jsou přizpůsobené vjezdu invalidního vozíčku. Dobrým příkladem může být například Muzeum Porsche, vzdálené 40 minut jízdy autem.