Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Bezbariérové ubytování

Dva komfortní bezbariérové apartmány v rakouských Alpách.

Český horský penzion v Alpách – Haus am Hirschberg v Altenmarktu je připraven i na hosty s vozíkem. Celé spodní patro Hausu 01 a 02 je bezbariérové a nachází se v nich i speciálně upravený apartmán pro čtyři osoby. Samozřejmostí je stání přímo před domem s dostatečným prostorem pro manipulaci s vozíkem a snadným přístupem do domu. Prožijte plnohodnotnou dovolenou v jedné z nejkrásnějších rakouských lokalit.

Vybavení bezbariérového apartmánu č.4 na Haus 01 je čtyřlůžkový bezbariérový apartmán o velikosti 37 m2 se nachází ve spodním patře, které je celé uzpůsobeno pro osoby s pohybovým handicapem. V apartmánu naleznete dvě koupelny se sprchou a WC, přičemž jedna je uzpůsobena vozíčkářům. Součástí je dále ložnice pro dvě osoby, plně vybavená kuchyně a obývací pokoj s jídelním stolem, rozkládacím gaučem a televizí. Apartmán nabízí opravdový komfort pro osoby s handicapem i jejich doprovod. Užít si tak můžete dokonalou relaxační i aktivní dovolenou – a když píšeme aktivní, tak to myslíme vážně.

Vybavení bezbariérového apartmánu č.10 na Haus 02 je čtyřlůžkový bezbariérový apartmán o velikosti 27 m2 se nachází ve sníženém přízemí, které je celé uzpůsobeno pro osoby s pohybovým handicapem. V apartmánu naleznete jednu koupelnu se sprchou a WC. Součástí je dále ložnice pro dvě osoby, plně vybavená kuchyně a obývací pokoj s jídelním stolem, rozkládacím gaučem a televizí. Apartmán nabízí opravdový komfort pro osoby s handicapem i jejich doprovod. Užít si tak můžete dokonalou relaxační i aktivní dovolenou – a když píšeme aktivní, tak to myslíme vážně.

Bezbariérová dovolená pro handicapované

Pohodlné bezbariérové ubytování je jen jedním z předpokladů plnohodnotné bezbariérové dovolené. Dalším důležitým faktorem jsou možnosti trávení volného času pro hendikepované. Abyste nemuseli složitě dohledávat, které aktivity, místa a kulturní zajímavosti jsou pro vás dostupné, přinášíme vám výčet těch nejzajímavějších.

Lyžování - rakouská střediska obecně počítají s návštěvami osob s handicapem. Přijíždíte-li tedy za touto zimní aktivitou, nemusíte se obávat žádných výrazných omezení.

Cyklistika - region Sankt Johann im Pongau je proslulý svými cyklostezkami. Mnoho z nich je vhodných i pro speciální kola pro vozíčkáře - jde především o asfaltové cyklostezky v údolích.

Koupání - kromě Therme Amadé je v okruhu do 24 km dalších 11 míst, kde se můžete pohodlně vykoupat.

Rybaření - v okolí je dostatek míst s dobrým přístupem ze břehu, kde nehrozí riziko převrácení. Vyzkoušejte i vy tuto relaxační aktivitu.

Turistika na vozíčku - ani ta není v Altenmarktu a jeho okolí tabu. Mnoho kulturních i přírodních zajímavostí je pohodlně dostupných i pro osoby s handicapem.

Muzea - v okolí naleznete celou řadu institucí se stálými nebo nepravidelnými expozicemi, které jsou přizpůsobené vjezdu invalidního vozíčku. Dobrým příkladem může být například Muzeum Porsche, vzdálené 40 minut jízdy autem.