Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade


Aktuální informace k cestování a opatření proti COVID 19

Vážení hosté,
aktuální pravidla a podmínky pro vstup do Rakouska najdete zde: https://www.austria.info/cz/servis-fakta/bezpecne-do-rakouska/prijezd-do-rakouska. Pravidla, kterými se řídí aktuálně pobyty (ubytování) a opatření na lanovkách a pro získání Skipasů najdete zde: https://www.austria.info/cz/servis-fakta/bezpecne-do-rakouska/lyzarska-a-zimni-dovolena-v-obdobi-koronaviru.

Upozorňujeme naše hosty, aby se před objednáním dovolené u nás nejprve seznámili s aktuálními podmínkami, stanovenými vládou Rakouské republiky. Dovolená v Rakousku je aktuálně možná při splnění takto stanovených podmínek. Mějte prosím nejpozději k datu nástupu na dovolenou v platnosti všechny požadované doklady pro splnění podmínek.“

Dále s ohledem na časté dotazy sdělujeme, že pokud by v termínu vašeho plánovaného pobytu dovolené u nás byly hranice do Rakouska z důvodu COVID opatření pro naše hosty uzavřeny, či bylo zakázáno poskytovat ubytovací služby pro rekreační účely, a nebo by se Rakousko nacházelo v tzv. „lockdownu“, tedy zjednodušeně by nastala situace, která by vlivem nařízení vlády, či místních orgánů znemožňovala vaši dovolenou u nás, pak situaci řešíme individuálně po vzájemné domluvě s hosty tak, že nabídneme buď přesunutí pobytu dovolené do alternativního termínu, anebo vrácení již zaplacené zálohy. Nemusíte se tedy bát, že byste o již zaplacenou zálohu přišli.

Vzhledem k neustále se vyvíjející se situaci ohledně opatření proti COVID 19, a s tím souvisejících podmínek cestování mezi ČR a Rakouskem, jsme pro vás připravili přehledně ty nejdůležitější odkazy, na kterých se dozvíte ty aktuálně platné informace pro Vaši cestu a dovolenou v Rakousku. Věříme, že pochopíte, že vzhledem k rozsahu informací, se ani my nemusíme přesně orientovat v tom, co je právě aktuálně platné a co ne. To, co platilo včera, nemusí platit zítra. Proto Vám nejsme schopni sdělit vždy přesné a aktuální informace. Prosím věnujte tedy níže uvedeným informacím a odkazům svůj čas, a pročtěte si vše pozorně.
Aktuálně Vaší dovolené v Rakousku nic nebrání, a je rozhodně možná. Související omezení jsou již jen mírná, velmi přijatelná a bez problémů akceptovatelná. Vaše dovolená tak může aktuálně proběhnout bez zásadně omezujících opatření. Bohužel - na rozdíl od dřívějška - je třeba se před cestou vždy informovat (i pomocí níže uvedených odkazů), co se Vás konkrétně aktuálně týká, a co ne.

Věříme, že uvedené odkazy a informace Vám byly užitečné, a že jste našli na jednom místě snad vše, co byste jinak hledali z mnoha různých zdrojů.
Přejemnou dovolenou v Rakousku Vám přeje
Váš Team Haus am Hirschberg