Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Lyžování a snowboarding

Báječná lyžovačka v proslulém Ski Amadé.

Lyžování ve Ski Amadé slibuje skvělé chvíle na lyžích i snowboardu. Je totiž jedním z největších lyžařských regionů v Rakousku, který nabízí v 5 lyžařských oblastech a 25 ski střediscích více než 760 km sjezdovek, 270 lanovek a vleků, 210 km výborně udržovaných běžkařských tratí různých obtížností i obou stylů, sáňkařské dráhy, snowboardové parky, kluziště, jízdy na saních tažených koňmi a mnohé další. Lyžařské areály v okolí Altenmarktu jsou vhodné pro rodiny s dětmi, začátečníky i náročné lyžaře.

Nejbližší lyžování od našich HAUSŮ je ski středisko Radstadt-Altenmarkt vzdálené 2 km. Dále pak středisko Eben vzdálené 3 km, světově známé Snowspace Flachau vzdálené 4 km a známé středisko Zauchensee vzdálené 9 km. Dalšími známými lyžařskými středisky nedaleko od nás jsou Wagrain, Reiteralm, Filzmoos, St. Johann im Pongau, Schladming, Dachstein i ikonický Obertauern. Do nejbližších středisek se dostanete pohodlně skibusem nebo autem. Zastávka skibusu je jen 50m od našich HAUSŮ. Začátečníkům jsou v téměř každém středisku k dispozici i jednodušší svahy a cvičné vleky.

Velkou výhodou je, že na jediný skipas můžete lyžovat v mnoha střediscích, konkrétně ve středisku Radstadt-Altenmarkt, Flachau, Wagrain, St. Johann-Alpendorf, Zauchensee-Flachauwinkl, Flachauwinkl-Kleinarl, Eben, Filzmoos, Goldegg a dalších.. Budete-li mít chuť, každý den můžete krájet obloučky někde jinde. Začátečníkům doporučujeme jednoduché svahy s cvičnými vleky poblíž spodních stanic lanovek v údolí.

Z Altenmarktu je spojení do středisek Radstadt-Altenmarkt, Zauchensee, Eben i Flachau zajištěno skibusem zdarma. Vysokohorská poloha všech těchto středisek je jistotou skvělých sněhových podmínek od konce listopadu až do konce dubna. Pohostinnost chat a sněhových barů nabízí chutné občerstvení během lyžování. V Apres Ski baru se zastavte na něco dobrého po lyžování. Horské sruby a hospody se chlubí nejen skvělými pochoutkami a typickou rakouskou pohostinností, ale i nenapodobitelnou atmosférou horského prostředí.

Pro běžkaře je zde 210 km výborně udržovaných běžkařských tratí všech úrovní a obtížností, pro klasiku i bruslení. Pokročilí běžkaři si mohou zkusit 8 km dlouhou olympijskou trať nebo obtížnější 12 km lesní trasu z Altenmarktu do Zauchensee.