Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Dobrodružný horský svět v rakouském Wagrain (Wagrain Grafenberg)

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 12 km

Na kole

Na kole 12,1 km a 41 minut

Autem

Autem 12 km a 14 min.

Převýšení

Převýšení 123 m

Chcete zažít dobrodružství a dozvědět se přitom zajímavé věci ze života zvířat? Hledáte místo, kde si s dětmi zasportujete, ale přitom se nebudete muset vzdát příležitosti k odpočinku? Pak vás nadchne dobrodružný horský svět ve Wagrain Grafenberg. Objevte více než 30 „dobrodružných stanic“ zábavy a her pro děti i dospělé!

Úžasné atrakce s nezapomenutelnými výhledy do okolí

  • Vstupné: dospělí 36 €, děti 6-15 let od 21,70 €, 3-5 let od 9,80 €. Aktuální ceník najdete zde
  • On-line vstupenky jsou levnější: dospělí od 30,30 €, děti 6-15 let od 18,30 €, 3-5 let od 8,30 €
  • Otevírací doba: od června do října, podrobné info najdete ZDE
  • Doprava: 12,5 km, 14 minut z Altenmarkt im Pongau

Do města Wagrain, vzdáleného pouhých 12,5 km, se dostanete autem za 14 minut. Pro středně zdatné cyklisty je výlet dostupný i na kole cca 45 minut s převýšením 200m. Popis cesty najdete zde na mapách Google.

Zvířata, sport, gastronomie… a spousta dalších zážitků

Vaše dobrodružství začne v nadmořské výšce 1 700 metrů u jezera Grafenberg, kam se pohodlně a bez námahy dostanete lanovkou.

Na jednotlivých zastávkách tématické stezky „das fleißige Bienchen“ se dozvíte hravou formou spoustu zajímavostí ze života včel, v horské chatě Hachau pak ochutnáte místní domácí speciality. Lanový park, lezecká stěna či houpačky umístěné přímo v lese pro ty největší odvážlivce určitě nenechají chladnými děti každého věku. V pohodlných houpacích sítích pak najdou útočiště znavení rodiče.

Dobrodružství na každém kroku pro malé i velké

Ideální pro rodiny s dětmi - svět plný naučných aktivit

Vydejte se také na „Weg der Faszination“, stezku plnou úžasů! Otestujte si své optické vnímaní, nebo zjistěte, jak různá zrcadla odrážejí sluneční paprsky. Na „Barfußweg“ (stezce bosých nohou) zažijte reflexní masáž díky chůzi naboso po různých površích. S těmi nejmenšími byste určitě neměli vynechat „Kinderalm“ neboli dětskou farmu, kde si mohou vaše ratolesti na vlastní kůži vyzkoušet, jaké radosti, ale i starosti, péče o domácí zvířata obnáší.

Mapka horského světa ve Wagrain se všemi atrakcemi a stezkami

Mapka Horského světa ve Wagrain

Kliknutím na mapu se dostanete na oficiální stránku, kde se nachází její interaktivní verze s odkazy na bližší informace.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Cyklotrasa