Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Cyklotrasa Frauenalm round

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 32 km/46 km

Na kole

Na kole 32 km z Flachau; 46 km z Altenmarktu

Začátek trasy

Začátek trasy centrum Flachau

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 32,2 km

Převýšení

Převýšení 1060 m

Číslo trasy na mapě

Číslo trasy na mapě 14

Náročný cyklistický okruh se startem v 7 km vzdáleném Flachau, na kterou lze ovšem nastoupit prakticky na okraji Altenmarktu, kudy projíždí. Pokud jste zvyklí za námahu dostávat odměny ve formě perfektního výhledu z míst, kam se půlka turistů nevyškrábe, můžete zvážit cyklistickou trasa Frauenalm (14), která je označena jako náročná. 

  • Startovní místo: Flachau, centrum města/ Altenmarkt, u penzionu
  • Délka trasy: 32,2 km
  • Převýšení 1060 m
  • Číslo trasy na mapě: 14

kliknutím na mapu otevřete nové okno s mapou Google

Ať už se rozhodnete trasu projet kterýmkoliv směrem, na rozhýbání oceníte pár kilometrů po rovince, v obou případech v sousedství vodního toku. Poté Vás čeká nemilosrdné stoupání po úbočí hřebenu s několika dvoutisícovými vrcholy, mezi které se nakonec zaklíníte v sedle ve výšce zhruba 1800 metrů.

Předpokládejme, že zvolíte vyznačený směr přes obec Flachauwinkl – potom se tedy můžete těšit na stoupání cik-cak pod lanovkami Sunshine Shuttle a Familly Shuttle a napříč přilehlou sjezdovkou. Nenechte se zmást sluníčkovými názvy, protože se jedná i tak o převýšení solidních 800 metrů. I tady ovšem narazíte na možnosti občerstvení, takže snad nebude tak zle. Sjezd ze sedla zpátky do lesů vás povede podél skalnaté stěny Fürstwand, která nabídne nějaké to pokochání holými skalisky a právě z toho důvodu nabízí hříšnou myšlenku celý okruh absolvovat v protisměru, protože kochat se při sjezdu nemusí být ideální nápad.

Zhruba ve 1400 metrech se poté napojíte na víceméně odpočinkový okruh po vrstevnici, kterým sestoupáte zpátky do nížiny a dojedete do Altenmarktu.

Odkaz na online mapu najdete zde.

Další informace o cyklotrasách v okolí Altenmarktu najdete zde.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Vytisknout Zpět

Informace k výletu