Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Cyklotrasa Marbachalm Tour

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 6,6 km

Na kole

Na kole 68 km celkem od Hausů

Začátek trasy

Začátek trasy Flachau

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 26,9

Převýšení

Převýšení 440

Číslo trasy na mapě

Číslo trasy na mapě 24

Jednoduchá cyklistická trasa Marbachalm Tour se startem ve 6,6 km vzdáleném Flachau

  • Startovní místo: turistické informace ve Flachau
  • Délka trasy: 26,9 km
  • Převýšení 440 m

Mapa cyklotrasy

Trasa Altenmarkt - Flachau autem

Na startovní místo trasy Marbachalm se můžete buď pohodlně přepravit autem, nebo dojet na kole, je to kousek. Vhodnou cestu najdete na pdf mapě na začátku článku, cesta z Altenmarktu na Flachau je součástí dalších cyklostezek.

Mapa trasy online. Rychlým pohledem do mapy zjistíte, že Marbachalm tour není okruh, ale trasa tam a zase zpátky po stejné cestě. Někomu to možná vadí, ale my sázíme na to, že podívat se k prameni potoka Marbach do těsné blízkosti dvoutisícových vrcholů a pak se z mírného kopečku vracet kolem osmi možných zastávek v hospůdce je pořád možnost, které řada lidí neodolá.

Po cestě uvidíte malebné údolí Flachauwinkl, minete známý lyžařský okruh Flachauwinkl/Zauchensee a v samotném údolí potoka Marbach při štěrkové cestě najdete řadu míst, kde se dá zastavit a rozhlédnout se po okolních skalnatých vrcholech.

Panorama Alp při nenáročné cyklistice, ilustrační snímek

Jednoduché cyklotrasy vás většinou provezou po rovince mezi horskými městy, mezi rozkvetlými loukami a stády pasoucího se dobytka. V klidu vychutnáte panorama zasněžených Alp. Ilustrační fotografie: Meine Heimat (Chlemgau)

Pokud chcete na kolo vzít děti, nebo se jen tak povozit na čerstvém vzduchu pod dohledem alpských velikánů, jsou tu pro vás jednoduché cyklotrasy v Altenmarktu a okolí. Svojí délkou a časovou náročností jsou přizpůsobeny klidnému tempu a vyjížďce na dvě tři hodinky.

Další cyklotrasu v okolí najdete zde

Vytisknout Zpět

Informace k výletu