Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Cyklotrasa pro náročné - výšlap na Zauchensee

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 32 km

Na kole

Na kole 64 km a 7 hod.

Začátek trasy

Začátek trasy Altenmarkt im Pongau

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 32 km

Převýšení

Převýšení 1100 m

Pro ty z vás, kteří mají rádi výzvy a chtějí si dát trošku do šlapátek, je tu cyklotrasa vedoucí na jeden z nejvyšších bodů Zauchensee – Gamskogelbahn 1884 m.n.m.


Pohled na jezero Zauchensee; Autor: Jiří Fišer

Tato cyklotrasa je určena pro zdatnější cyklisty, jedná se totiž o trasu s celkovým převýšením 1042 m, a to už je víc než málo.
Není třeba hledat začátek trasy, na kolo nasednete hned u našeho penzionu, vyrazíte směr obecní úřad Altenmarkt, tam se dáte doprava a asi po 1 kilometru se napojíte na krásnou cyklostezku vedoucí lesem kolem potoka Zauchenbach, který vás dovede až k prvnímu záchytnému bodu trasy, jezeru Zauchensee. Během cesty se vám naskytne mimo jiné pohled na jednu z nejvyšších hor v okolí – Lackenkogel (2054 m.n.m.) . Celý tento úsek je stoupání, takže i pokoření tohoto místa je dobrý výkon. To hlavní je ale teprve před vámi.
 

První záchytný bod - jezero Zauchensee; Autor: Jiří Fišer
 
Další část cesty vás nečeká nic jiného než stoupání, musíte se totiž dostat ještě výš o celých 545 výškových metrů a to na pouhých 4 kilometrech! Ale že ta dřina stála za to, zjistíte, když se vysíleni posadíte do restaurace Gamskogelhütte, objednáte si některou z místních lahůdek, například Apfelstrudel či Schoko mit Sahne a kocháte se neuvěřitelným pohledem.
 

Při cestě na vrchol; Autor: Jiří Fišer

Po pauze vás navíc čeká už jen cesta dolů a to je přece příjemná vyhlídka. Cestu zpět k jezeru můžete zvolit stejnou jako nahoru nebo sjíždět druhou stranou po svahu, který je v zimě využíván jako FIS sjezdovka. To ovšem doporučujeme jen opravdu zkušeným cyklistům s kvalitními brzdami!!  Cyklotrasu najdete zde.
 

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Startovní místo: Altenmarkt im Pongau
Náročnost: Težká