Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

ATOMIC Vital-Park (Altenmarkt – Zauchensee)

Vzdálenost

Vzdálenost 500 m

ATOMIC Vital-Park, rozléhající se na více než 48 km2 okouzlující krajiny, inspiruje k dobrodružství, sportovním aktivitám, ale také rekreaci a odpočinku − ať už jste v údolí či ve vysokých horách, posilte své tělo, mysl i duši!

  • Doprava: pěšky, autem, na kole, na koni, ale i po vodě
  • Vzdálenost: taková, na jakou vám síly stačí (brožurku a mapku celého území si můžete koupit za 4 Eura v turistickém informačním centru, které se nachází v centru Altenmarktu - viz mapa zde)

Celá oblast je kontrastem dvou světů − půvabného údolí obklopeného zalesněnými kopci, v němž leží městečko Altenmarkt (842 m), a vysokých alpských hor objímajících horskou vesničku Zauchensee (1 350 m). Můžete tak využít kombinace nenáročné zábavy a dobrodružných výzev v těchto dvou odlišných územích vzdálených od sebe jen pár kilometrů!

Vaši cestu plnou dobrodružství, rekreace, ale i zábavy začnete přímo v našem městečku Altenmarkt. Autem byste na druhý konec ATOMIC Vital-Parku dojeli za 14 minut, protože je vzdálené pouhých 10,6 kilometrů. Využijte však interaktivní mapy celého území v tomto odkazu a naplánujte si vaši nezapomenutelnou expedici!

Čtyři světy, dvacet rozmanitých tras

Celou oblast lze dále rozčlenit na čtyři podoblasti (Altenmarkt-Schlatterberg-Feuersang, Ameisenberg, Schwemmberg a Zauchensee) vyznačující se charakteristickými rysy a aktivitami, které zde můžete zažít – od jízdy na koni či na kole přes nordic walking až po horolezectví či rafting!

Nachází se zde spousta zajímavých stezek a tras, které vás zajisté nadchnou svou rozmanitostí – např. tématická stezka „farmářských tradic“ vám řekne vše, co potřebujete vědět o počasí a větru, zatímco „měsíční stezka“ vás poučí o tom, jak Měsíc ovlivňuje naše životy. Zúčastněte se také místních akcí, jako je „Kulturní léto“ či „Festival sklizně“. Prozkoumejte na své cestě více než 200 různých atrakcí! Vychutnejte si už nyní virtuální prohlídku celé oblasti!

 

Vytisknout Zpět

Informace k výletu