Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Cyklotrasa Griessenkar Rounde

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 7 km

Na kole

Na kole 37,5 km celkem

Začátek trasy

Začátek trasy Flachau

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 23,5 km

Převýšení

Převýšení 900 m

Číslo trasy na mapě

Číslo trasy na mapě 15

Náročný cyklistický okruh se startem ve 4 km vzdáleném Flachau. Okruh Greissenkar opět začíná ve středu města Flachau, předpokládejme ovšem, že jezdit 4 km autem s kolem na střeše není úplně potřeba. Stačí pohled do mapy zde, kde najdete cyklostezky v okolí Altenmarktu a zvolit si pro napojení na okruh některou z „okresek“ nebo značených cyklostezek, které přímo protínají Altenmarkt. Podobně jako na okruhu Frauenalm nás čeká náročný výstup po úbočí horského hřbetu několika téměř dvoutisícových vrcholů, ale tentokrát se zblízka podíváme na nejbližší Koglalm ve výšce něco přes 1800 metrů.

Mapa cyklotrasy

Ke stoupání si tentokrát vybereme strmě se klikatící stezku, která se do lesnatého svahu zakusuje přímo ve Flachau a na cestě k vrcholu kříží místní sjezdovky a trasy několika lanovek. Ani zde nebude nouze o možnost utratit nějaké to Euro za tekutiny, ale pokud vám nejlépe chutná na vrcholku, nechte si to skutečně až do Gasthoff Koglalm, kam vede vrcholová prémie s převýšením posledních několika desítek metrů.

Sestup nějakých 400 metrů po úboční vrstevnici poklidně se přibližující civilizaci je otázkou několika prudkých serpentin, kde je určitě dobré mít brzdy v naprostém pořádku. Z obce Moadörf, kde se potkává několik dalších vyznačených tras, se opět můžete přepravit po rovince do Altenmarktu.

Odkaz na online mapu najdete zde

 

Ilustrační fotografie: Bad Kleinkirchheim

 

Klikaté cyklostezky v úbočí dvoutisícovek jsou sice místy strmé, ale zato zpevněné a dostatečně široké. Kromě dobré kondice nevyžadují od jezdce nic neobyčejného. Fotografie: Kārlis Dambrāns

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Startovní místo: turistické informace ve Flachau
Délka trasy: 23,5 km (31 km se začátkem v Altenmarktu)
Převýšení: 900 m
Číslo trasy na mapě: 15