Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Cyklotrasa Königslehen runde

Startovní místo

Začátek trasy Altenmarkt

Délka trasy

Délka trasy 17,3 km

Délka trasy

Délka trasy 4:00 h

Převýšení

Převýšení 587

Číslo trasy na mapě

Číslo trasy na mapě 10

Středně těžká cyklistická trasa se startem v Altenmarkt im Pongau

  • Startovní místo: Altenmarkt, nedaleko turistických informací
  • Délka trasy: 16,8 km
  • Převýšení 587 m
  • Čas: 4 hod.
  • Číslo trasy na mapě: 10

Mapa trasy online – pozor, tato jinak šikovná mapa počítá s nástupem v Radstadtu. My pojedeme z centra Altenmarktu víceméně přímo za nosem na jih a na vyznačený okruh se připojíme silničkou Palfen v oblasti vyznačeného turistického kempu. Co se naopak může hodit, je vyznačený cyklistický servis na odbočce do Radstadtu a tři objekty s možností občerstvení.

Mapa cyklostezek kolem Altenmarktu v pdf

Výškový profil tratě prozazuje, že kromě jednoho stoupání vás čeká spíš příjemná rovinka...

Trasa okruhu Königslehen runde šplhá z říčního údolí Altenmarktu po úbočí hory Kemahdhöhe a z velké části vede lesem. I bez krkolomných pasáží snadno nasbíráte 587 metrů převýšení a po pasáži náročnějšího stoupání se můžete těšit na pěkný výhled a příjemnou cestu z koce dolů.

Horské prostředí okolí městečka Altenmarkt poskytuje kromě sportovně laděných tras i stovky kilometrů bezpečných stezek pro rodiny s dětmi. Fotografie: Thomson Lakes

cyklotrasy Rakousko

Značení náročnosti cyklostezek je v Rakousku hodně zdvořilé – trasy a okruhy značené jako středně náročné stále nevyžadují žádnou zvláštní kondici. Většinou mají pouze trochu větší převýšení, nebo se téměř po rovince táhnou k třiceti kilometrům. Neváhejte nahlédnout do přiložené mapy a posuďte sami, jestli jsou vhodné i pro vaše děti. Určitě dospějete k názoru, že celá řada skutečně je.

Vytisknout Zpět

Informace k výletu