Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Cyklotrasa Flying Mozart

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 12,4 km

Na kole

Na kole 35,8 km celkem

Autem

Autem 15 minut do Wagrain

Začátek trasy

Začátek trasy Wagrain

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 11 km

Převýšení

Převýšení 460 m

Číslo trasy na mapě

Číslo trasy na mapě 17

Cylotrasa je vhodná pro středně zdatné bikery, či jako středně náročný rodinný výlet. Nedoporučujeme pro malé děti. Cyklistická trasa se startem ve 12,5 km vzdáleném Wagrainu (sem můžete také dorazit přímo od penzionu na kolech)

  • Startovní místo: Wagrain, centrum města, parkoviště P1
  • Délka trasy: 11 km
  • Převýšení 460 m
  • Číslo trasy na mapě: 17

Mapa cyklotrasy

Kudy na start

Cesta autem Altenmarkt - Wagrain

Trasa začíná v nedalekém Wagrainu, samozřejmě se na místo můžete přepravit autem, nebo nahlédnout do cyklomapy a dojet to na kole. Kliknutím na mapu zobrazíte mapy Google.

Mapa trasy online – V různých zdrojích se délka trasy liší řádově ve stovkách metrů a má tak pravděpodobně více variant. Všechny ale spojuje pěkná cesta smíšeným lesem po úbočí hory Griessenkareck. Jméno nese podle lanovky Flying Mozart, která vede z Wagrainu na blízký vrcholek k restauraci Kogelalm. Stejný název má i vyhlášený bikepark, kde si milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet drsný sjezd se skoky i technickými pasážemi. To už je ale jiný příběh.
Trasa není náročná, vhodná pro mírně až středně zdatné cyklisty, vzhledem k převýšení ji ale nedoporučujeme pro malé děti.

Znalci místních poměrů označují trasu za sjízdnou kdykoliv mezi dubnem a říjnem a poukazují na možnost občerstvení v centru Berghof (přestupní stanice na trase lanovky Flying Mozart).

cyklistická stezka Rakousko

Z centra Wagrainu, kde můžete s výhodou zaparkovat, se vydáte směrem na Flachau, za nejbližší benzínkou odbočíte vpravo na Weberlandl a na Edelweissalm, kde na vyhládlé nebo žíznivé cyklisty čeká první možnost občerstvení (edelweiss-alm.com), a to po necelých 4 km mírného stoupání. Dále vás cesta zavede ke zmíněné přestupní stanici lanovky Berghof , nebo také Berghofalm (berghofalm.at). Kdo se bude cítit při síle, může si původní okruh trochu prodloužit cestou na Kleinarl po lesní cestě Baier.

Cyklistická trasa z kategorie "středně náročně" neslouží k trhání rychlostních nebo vzdálenostních rekordů. Počítá se s mnoha malebnými zastávkami, relaxací a pěknými výhledy do krajiny. Ilustrační foto: Thomson Lakes

Všechny trasy najdete zde.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Vytisknout Zpět

Informace k výletu