Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Cyklotrasa Flying Mozart

Startovní místo

Začátek trasy Wagrain

Délka trasy

Délka trasy 11 km

Délka trasy

Délka trasy 1:30 h

Převýšení

Převýšení 530 m

Číslo trasy na mapě

Číslo trasy na mapě 17

Jednoduchá cyklistická trasa se startem ve 12,5 km vzdáleném Wagrainu

  • Startovní místo: Wagrain, centrum města, parkoviště P1
  • Délka trasy: 11 km
  • Převýšení 460 m
  • Číslo trasy na mapě: 17
Cesta autem Altenmarkt - Wagrain

Trasa začíná v nedalekém Wagrainu, samozřejmě se na místo můžete přepravit autem, nebo nahlédnout do cyklomapy a dojet to na kole. Kliknutím na mapu zobrazíte mapy Google.

Mapa trasy online – V různých zdrojích se délka trasy liší řádově ve stovkách metrů a má tak pravděpodobně více variant. Všechny ale spojuje pěkná cesta smíšeným lesem po úbočí hory Griessenkareck vhodná pro rodiny s dětmi. Jméno nese podle lanovky Flying Mozart, která vede z Wagrainu na blízký vrcholek k restauraci Kogelalm. Stejný název má i vyhlášený bikepark, kde si milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet drsný sjezd se skoky i technickými pasážemi. To už je ale jiný příběh.

Znalci místních poměrů označují trasu za sjízdnou kdykoliv mezi dubnem a říjnem a poukazují na možnost občerstvení v centru Berghof (přestupní stanice na trase lanovky Flying Mozart).

cyklistická stezka Rakousko

Z centra Wagrainu, kde můžete s výhodou zaparkovat, se vydáte směrem na Flachau, za nejbližší benzínkou odbočíte vpravo na Weberlandl a na Edelweissalm, kde na vyhládlé nebo žíznivé cyklisty čeká první možnost občerstvení (edelweiss-alm.com), a to po necelých 4 km mírného stoupání. Dále vás cesta zavede ke zmíněné přestupní stanici lanovky Berghof, nebo také Berghofalm (berghofalm.at). Kdo se bude cítit při síle, může si původní okruh trochu prodloužit cestou na Kleinarl po lesní cestě Baier.

Cyklistické trasy z kategorie "jednoduché" neslouží k trhání rychlostních nebo vzdálenostních rekordů. Počítá se s mnoha malebnými zastávkami, relaxací a pěknými výhledy do krajiny. Ilustrační foto: Thomson Lakes

Všechny trasy najdete podle čísel zde na mapě v pdf.

Vytisknout Zpět

Informace k výletu