Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Zoo Salcburk

Vzdálenost

Vzdálenost 60,5 km

Autem

Autem 60 km a 45 minut

140 živočišných druhů od horských kamzíků, kteří jsou v Rakousku doma, až po africké mangusty, najdete v prostorných přírodních výbězích Salcburské ZOO na kopci Hellbrunn. Pestrý reliéf přírodní vyvýšeniny se strmou skalní stěnou na jedné straně a pozvolným klesáním do úrodných pastvin na straně druhé poskytuje přirozené podmínky k životu celkem cca 1200 jedincům.

  • Cena vstupného: Dospělí – 15 €, děti (4-14) 6 €, mládež (15 – 19) - 9,50 €. Krmivo 3,50 €.
  • Další ceny jako rodinné vstupné a zvýhodněné ceny pro skupiny najdete v ceníku
  • Otevírací doba: Otevřeno celoročně, podrobné časy najdete ZDE
  • Doprava: 59,6 km, 42 minut z Altenmarkt im Pongau
  • Parkování – zdarma před bránou do areálu

Zoologická zahrada v Salcburku má proti ostatním podobným podnikům jednu maličkou zvláštnost – personál dbá především na to, aby se zvířata nenudila.

Zoologická zahrada umístěná na jižním předměstí Salcburku, je vzdálená necelých 60 km od města Altenmarkt im Pongau. Kompletní navigaci můžete nastudovat po kliknutí ZDE

Náročnost a podpora vlastní iniciativy

S podobným programem se v ZOO příliš nesetkáte. Ve zvířatech je podporována iniciativa a jsou neustále vystavovány zkouškám a drobným změnám. Proti některým starým ZOO s nedostatečnými výběhy, kde zvířata živoří s omezeným výhledem, je to jistě změna. Druhy, které to snesou, jsou drženy ve stejných prostorách, a iniciativa a zvýšená činnost zvířat je podporována hrami a různými úkoly, samozřejmě v rámci přirozenosti u jednotlivých druhů. Některým zvířatům se tak například pamlsky schovávají ve výběhu a mají tak důvod vyvíjet zvýšenou aktivitu.

 


Autor fotografie: Jiří Červenka

Šťastným zvířátkům evidentně nic nechybí. Zvířata jsou personálem ZOO neustále podporována v aktivitě, na svačinu nicméně čas zůstane pokaždé.

 

Lemur v Zoo Salcburk Marco Assini
(autor Marco Assini)

Při pohledu na půvabné lemury se nejednomu jistě vybaví písnička z filmu Madagaskar…

 

Plameňáci mají v přirozeném prostředí krásně růžové peří. Přirozená barva se jim většinou při chovu v zajetí vytratí, neboť nejsou chovy schopné simulovat jejich přirozenou výživu. Tato fotografie ze Salcburské ZOO ukazuje ovšem plameňáky takové, jak mají vypadat.

Spojte návštěvu s tradiční rakouskou kuchyní

Samoobslužná restaurace nazvaná „Mahlzeit im Zoo“ čili něco jako jídlo nebo čas na jídlo v ZOO, nabízí pravou domácí rakouskou kuchyni ve velmi příjemném prostředí orientovaném na rodiny s dětmi. V srpnu nabízí restaurace prodloužený noční provoz, spolu s otvíracími hodinami ZOO prodlouženými do páteční a sobotní noci.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu