Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Celodenní výlet za rakouskými hrady a zámky II

Vzdálenost

Vzdálenost 117 km

Vyrazte s dětmi na toulky rakouskou historií do hradní pevnosti Klammstein a salcburského zámku Hellbrunn. Poznáte drsnou rytířskou gastronomii z období vrcholného středověku i rozmařilou zábavu městské šlechty sedmnáctého století.

  • Klammstein: otevřeno celoročně, podrobné info o návštěvních dnech najdete zde
  • Hellbrun: otevřeno duben - listopad, vstupné: dospělý - 15 €, dítě 4-18 let 6,50 €, rodina 33,50 €. Podrobné info najdete zde.
  • Celková cesta: 117 km, 1h 25 min autem

Klammstein - ochránce údolí Gastein

Prostředí středověkého hradu, kde kdysi sídlila ozbrojená posádka chránící okolní obyvatele, dnes poskytuje zejména gastronomické zážitky jako pro pravé rytíře. Fotografie: Bill Dawson

Celoročně otevřený středověký hrad, v minulosti chránící vstup do údolí Gastein, dnes slouží jako muzeum místní historie a nabízí kromě jiného velice populární vinárnu s možností objednání rytířské hostiny. Pokud jste zrovna nechali brnění doma, ve vinárně si můžete dát jakékoliv z dalších čtyř jídel pro šest a více osob. Vstupné na prohlídku expozice je v ceně jídla.

Zámek Hellbrunn

Malebný zámeček s rozlehlou zahadou, která areál zámku dnes propojuje s městem Salcburk. Známá zoologická zahrada leží v těsné blízkosti. Fotografie: NH53

Trochu jiná zábava vás čeká v zámku Hellbrunn, který je dnes na území města Salcburk. Postaven byl počátkem sedmnáctého století a už tehdy sloužil spíš jako místo pro zábavu a povyražení, než jako luxusní šlechtické sídlo. O pravém úmyslu stavitele a zúčastněných architektů se přesvědčíte na vlastní kůži, ideálně však v teplém letním počasí. Množství zákeřně skrytých vodních trysek, které jednou za čas pokropí nepozorného návštěvníka zámecké zahrady, ať už na procházce, nebo i vsedě u kamenného stolu, je opravdu k popukání.

Zmoknout v zahradě zámku Hellbrunn můžete na celé řadě míst. V návrhu vtipně umístěných trysek, které častovaly zámecké hosty sprškou, se architekti předháněli. Fotografie: NH53

Pokud do zámecké zahrady Hellbrunnu zamíříte v zimě, doporučujeme zejména adventní trhy, které jsou i na rakouské poměry úchvatné. Nečekané sprchy se v zimě bát nemusíte.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Vytisknout Zpět

Informace k výletu