Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Celodenní výlet za rakouskými hrady a zámky

Vzdálenost

Vzdálenost 150 km

Máte rádi hrady a zámky? Vyrazte i s dětmi na celodenní výlet po stopách rakouských válečníků, panovníků i arcibiskupů, kdy si kromě zajímavého výkladu užijete i cestu lanovkou a nádherné výhledy do krajiny.

  • Hohenwerfen: otevřeno od dubna do 5.listopadu (podrobné info o návštěvních hodinách ZDE); vstupné s lanovkou (dospělí – 17,90 €, děti 6-14 - 6,10 €) - více informací o možných slevách najdete zde.
  • Salzburg Residenz Palace: otevřeno celoročně; vstupné (dospělí - 13 €, děti do 6 let zdarma, děti - 10 €)- více informací o návštěvních hodinách a možných slevách najdete zde
  • Hohensalzburg: otevřeno celoročně, vstupné s lanovkou (dospělí 18 €, děti - 6,80 € ) – více informací o otevírací době a možných slevách najdete zde
  • Nezapomeňte, že všechny vstupenky se dají zakoupit on-line a jsou vždy levnější!!!
  • Doprava: 150 km, 2 hodiny 5 minut (celý okruh)

Z Altenmarkt im Pongau se nejprve zastavte ve Werfenu, poté pokračujte do Salzburgu. I se zpáteční cestou vám celodenní výlet zabere cca 2 hodiny čistého času v autě, přičemž najedete 150 km. Celou navrhovanou trasu najdete na Mapách Google.

Dotkněte se středověku v pevnosti Hohenwerfen

Rakouské hrady jsou často zasazeny přímo do srdce divoké alpské přírody. Dravec na snímku ovšem pochází z programu místních sokolníků. Fotografie: salzburg-burgen.at

Tento hrad tyčící se 155 metrů nad skalním pilířem je starý přes 900 let a pyšní se jedním z nejdochovanějších středověkých opevnění na kontinentu. Prohlídka hradu, kterou můžete absolvovat i v češtině, zahrnuje mimo jiné i návštěvu zbrojnice s výstavou zbraní z různých časových období. Navštívit můžete i novou expozici, která vám poodhalí život člověka ve středověku. Děti zajisté zaujme ukázka sokolnictví, jelikož pevnost dlouhou dobu sloužila jako „lovecká základna“.

Residenz Salzburg - odraz síly politické moci

Interiéry rakouských zámků jsou často ještě zdobnější a luxusnější, než ty české. Fotografie: salzburg-burgen.at

Dále se přesunete do přelomu 16. a 17. století, kdy se projdete stejnými chodbami jako poslové knížat, státníků či diplomatů. Impozantní pokoje této rezidence se i v dnešní době využívají pro účely významných politických událostí. Prohlédnete si také benátská zrcadla, či české křišťálové lustry, které tvoří nedílnou součást tohoto velkolepého paláce.

Hohensalzburg – dechberoucí panorama nad střechami města

Jeden z fotograficky nejvděčnějších hradů salcburského kraje, dnes přestavený na zámek, Hohensalzburg. Fotografie: salzburg-burgen.at

Zakončete váš výlet na zámku Hohensalzburg, v němž se snoubí příběhy, mýty a legendy s úžasným 360°výhledem na město a blízké okolí. Probádejte mučírnu, či místní muzeum, a nahlédněte do tajů tohoto arcibiskupského útočiště, jehož historie sahá až do 11. století.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Vytisknout Zpět

Informace k výletu