Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Muzeum Red Bull Hangar-7 na letišti v Salcburku

Vzdálenost

Vzdálenost 68 km

Autem

Autem 68 km/ 55 minut

Red Bull Hangar-7 je muzeum na letišti v Salcburku a je to jedinečná moderní architektonická budova. Tuto budovu nechal postavit pro svou sbírku majitel automobilové stáje Red Bull miliardář Dietrich Mateschitz. Její náročná výstavba za použití nejmodernějších technologií a materiálů trvala čtyři roky. Red Bull Hangar-7 byl otevřený v roce 2003. Tato moderní ocelově skleněná budova, která je zasazená uprostřed Alp, působí na příchozí návštěvníky velice vzdušně a nadčasově.

Budova muzea se skládá ze dvou kulatých vysokých věží, ze kterých vybíhá budova ze skla a oceli ve tvaru leteckého křídla. Hangár je postavený ze speciálních velkých skleněných tabulí, které mají každá jiný rozměr. Tato architektonicky výjimečná budova je dlouhá 100 m, široká 67 m a vysoká 14,5 m. Na jednotlivých skleněných tabulích jsou umístěny protitlaková zajištění, které vyrovnávají nejen tlak od prolétajících strojů, ale i rozpínání a smršťování budovy z teplotních příčin.

  • Vstup a parkování zdarma
  • Otevírací doba: pondělí - sobota 9:00 - 22:00, neděle 9:00 - 17:00, další info najdete zde
  • Doprava: 68 km, 55 minut autem z Altenmarktu im Pongau

Red Bull Hangar-7 určitě není jen běžné letecké muzeum s vystavenými exponáty. Všechna letadla zde jsou plně funkční a v průběhu roku se účastní řady akcí po celé Evropě. Návštěvu zde by si neměl nechat ujít žádný nadšenec do letectví! Info o leteckých akcích najdete zde.

Sbírka historických letadel a vrtulníků Flying Bulls a závodních formulí

Parta nadšenců, jejichž vášní jsou historická letadla a vrtulníky, má na svědomí jedinečnou celosvětově uznávanou sbírku Flying Bulls se spoustou cenných a krásných strojů.

Tato sbírka historických letadel zahrnuje rarity jako např. letoun Lockheed P-38 Lightning (v tomto letadle létal za války při své pilotní kariéře spisovatel Antoine de Saint-Exupéry), válečný americký bombardér North American B-25J Mitchell, stíhací bombardér Chance Vought F4U-4 Corsair nebo Douglas DC-6 (letadlo bývalého jugoslávského prezidenta Josipa Tita). Flotila vrtulníků je taky velmi zajímavá - návštěvníky určitě zaujmou dva modely BO105 (jediné civilní vrtulníky na světě certifikované pro akrobacii) nebo americký útočný vrtulník Bell Cobra. Všechny jedinečné modely jsou pěkně naleštěné a leteční nadšenci na nich tak mohou oči nechat.

Kromě sbírky letadel a vrtulníků zde mohou návštěvníci obdivovat i originální modely závodních vozů Formule 1 a motocyklů, které Red Bull sponzoruje.

Kulinářské zážitky i pro náročné

Pro návštěvníky je zde kavárna Carpe Diem, Mayday bar, Threesixty bar (Skybar se záchrannou skluzavkou z Boeingu 747) a venkovní terasa se specialitami z grilu.  Kulinářským vrcholem je luxusní restaurace Ikarus. Tato restaurace se může pochlubit speciálním konceptem - každý měsíc zde připravují jiné menu vyhlášení kuchaři z celého světa a tomu taky odpovídá i cena. Aktuální menu najdete zde.

Obchod s tričky a suvenýry potěší určitě všechny návštěvníky.

 

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Red Bull Hangar-7

Wilhelm-Spazier-Strasse 7A, 5020 Salzburg