Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Východ slunce nad Zauchensee

Vzdálenost

Vzdálenost 12 km

Autem

Autem 12km

V Alpách se vyplatí brzo vstát, můžete tak zažít nezapomenutelnou přírodní podívanou - pozorování východu slunce nad horami s hudbou a bohatou horskou snídaní na chatě Gamskogelhütte.

Tato jedinečná akce se koná jen 3 neděle v létě. Vstupenky se dají koupit v infocentru v Altenmarktu nebo se můžete zaregistrovat e-mailem na bergbahnen@zauchensee-amade.at (ale jen do 12:00 v pátek před akcí). Na snídani je k dispozici jen 100 míst, při špatném počasí se akce ruší. Jízda lanovkou nahoru je ještě za tmy - v 4:45 - 5:15 (liší se dle termínu), zpět dolů v 7:30. Odkaz na akci najdete zde.

Jízda autem od našich penziónů trvá 17 minut, zaparkujete nahoře na parkovišti v Zauchensee a u pokladny dostanete jízdenky na lanovku (tam i zpět) a náramky na ruku na horskou snídani. Lanovka Gamskogelbahn vás vyveze nahoru za 8 minut ještě před východem slunce. Doporučujeme se dobře obléct.

Na vrcholu nad Zauchensee vás čeká praskající táborák a dostatek místa na pozorování východu slunce nad horami, u chaty hraje alpská hudba a podává se káva. 

Nenechte si ujít tento úžasný dechberoucí zážitek, kdy pomalu vychází slunce nad horami. 

  • Cena: dospělí – 57 €, děti (6-15 let) - 28,50 €, mladší děti 10 € (za snídani - platí se na chatě Gamskogelhütte).
  • Vstupenky zakoupíte on-line zde. Hudba, snídaně na Gamskogelhütte a jízda lanovkou nahoru a dolů v ceně.
  • Termíny: neděle 2.7.2024 (jízda nahoru 4:45), 4.8.2024 (jízda nahoru 5:00), 18.8.2024 (jízda nahoru 5:15)

Po východu slunce na vás čeká v chatě Gamskogelhütte bohatý snídaňový bufet - křupavé pečivo, různé pokrmy z vajec, šunky, salámy, sýry, zelenina, müsli, sladké pečivo, džusy, káva, čaj a dokonce i prosecco.

 

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Info k výletu najdete zde.