Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Zauchensee aneb čtyři vrcholy najednou

Vzdálenost

Vzdálenost 12 km

Autem

Autem 17 minut / 12km

Pěšky

Pěšky 4-5 hodin

Okružní výlet na 4 vrcholy je náročnější túra v oblasti Seekar v turistickém ráji Zauchensee na čtyři dvoutisícovky: Arche, Tagweidegg, Schwarzkopf a Gamskogel. Tato trasa je považována za jednu z nejkrásnějších vysokohorských okružních túr pro zkušenější turisty v Salcbursku. Nádherné dechberoucí výhledy na Dolní a Vysoké Taury, Tennengebirge a Radstädter Tauern spolu s alpskou flórou nadchnou každého milovníka přírody.

Nahoře na vrcholech na vás čekají speciální kontrolní body se značkami pro 4-Gipfel-Tour-Sammelpas, který obdržíte zdarma v pokladně při zakoupení lístku na lanovku. Po nasbírání všech čtyř vrcholových značek (na každém vrcholu jsou kleštičky s jinou značkou) na konci vaší túry odevzdáte svůj vyplněný pas na chatě Gamskogelhütte nebo u pokladny v dolní stanici lanovky Gamskogelbahn a dostanete malou odměnu.

Foto: https://www.zauchensee.at/de/sommer/4-gipfeltour.html

Trasa "Čtyři vrcholy" (4-Gipfel-Tour) trvá 4-5 hodin. 

1) Arche - výška 2060 m

Trasa začíná od chaty Gamskogelhütte směrem k prvnímu vrcholu Arche. Pod Jägersprung se přechází přes světoznámou trať světového poháru Zauchensee. Pak se pokračujete prvovýstupem směrem na Seekarscharte, krátce před Seekarkesselem odbočíte vpravo - k vrcholu  Arche. Je zde krásný výhled dolů na Zauchensee. Doba chůze od chaty Gamskogelhütte k oblouku je cca 45-60min.

2) Tagweidegg - výška 2135 m

Z Arche se pokračuje zpět k Seekarsattel a dále na druhý vrchol Tagweidegg. Na vrcholu na vás čeká nádherný panoramatický výhled na Dolní a Vysoké Taury, Tennengebirge, masiv Dachsteinu, stejně jako přes idylické Seekarsee na Radstädter Tauern. Kromě toho máte vždy všechny 4 vrcholy okružní cesty pevně na dohled. Doba chůze Arche do Tagweidegg je cca 45-60min.

3) Schwarzkopf - výška 2263 m

Od Tagweideggu směrem na Schwarzkopf je nutná zvláštní opatrnost a jistota. Stezka zahrnuje několik velmi strmých a svažitých pasáží a doporučuje se pouze zkušeným turistům s dobrou obuví. Schwarzkopf je třetím a zároveň nejvyšším vrcholem túry, úsilí náročného výstupu je odměněno dechberoucím výhledem do všech směrů. Doba chůze z Tagweideggu do Schwarzkopfu je cca 60-75min.

4) Gamskogel - výška 2186 m

Ze Schwarzkopfu se vracíte zpět na Tagweidegg, ale pouze na křižovatku směrem na Gamskogel. Na čtvrtém vrcholu Gamskogelu v zimě začínají lyžařské závody Světového poháru na velmi prudkém startovním svahu. Doba chůze ze Schwarzkopfu do Gamskogelu je cca 45-60min.

Po zdolání všech vrcholů je sestup zpět z Gamskogelu na výchozí bod túry - na chatu Gamskogelhütte, kde můžete dostat posilující občerstvení. Po předložení vyplněného pasu 4-Gipfel-Tour-Sammelpas obdržíte svůj turistický odznak "4-summit tour" buď v chatě Gamskogelhütte nebo v aréně Světového poháru na hlavní pokladně Zauchensee. Doba chůze z Gamskogelu do Gamskogelhütte je cca 45 min. 

 

Podrobný popis trasy najdete i zde

Foto mapky: https://www.zauchensee.at/de/sommer/4-gipfeltour.html

Zde najdete turistickou mapu včetně návrhů dalších turistických tras v oblasti Seekar - Zauchensee. 

 

 

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Podrobný popis trasy najdete zde.