Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Vyhlídka 5 prstů

Vzdálenost

Vzdálenost 67 km

Autem

Autem 67 km a 1 hod. 31 min.

Úžasné panorama z vyhlídky 5 prstů (5 Fingers) začíná na parkovišti v Obertraun u jezera Hallstätter See, odkud jezdí kabinová lanovka Krippenstein-Seilbahn. Jedná se o jeden z nejvyhledávanějších cílů v Horním Rakousku. Vyplatí se ráno si přivstat a jet prvními jízdami nahoru, bude prázdné parkoviště a nahoře nemusíte čekat u vyhlídky na místo na focení. Lanovky jezdí v letní sezóně (do 10.9.2023) v době 8:40-18:50 (19:10 poslední sjezd dolů).

U dolní stanice lanovky jsou hned pokladny.
  • Cena lanovky (Dachstein panoramaticket): dospělí – 39,60 €, junioři (15 - 18 let) – 36,50 €, děti (5-14 let) - 23,50 €.
  • Další info o cenách zde. Dají se zakoupit lístky na lanovku v kombinaci s návštěvou jeskyní.
  • On-line vstupenky jsou levnější: dospělí – 37,50 €, junioři (15 - 18 let) – 34,60 €, děti (5-14 let) - 22,30 €.
  • Otevírací doba: 29.4. - 5.11.2023, aktuální informace najdete na webu
  • Doprava: 65,8 km, 70 minut z Altenmarkt im Pongau
  • Parkoviště: zdarma u stanice lanovky Dachstein Krippenstein
  • Webkamera zde.

Mapka celé oblasti Dachstein - Krippenstein.
Hora plná zážitků - to je Dachstein - Krippenstein. Není to jen nejznámější vyhlídka 5 prstů, ale u výstupu z první lanovky na návštěvníky čeká nejen restaurace s terasou, ale i přírodní rodinný park Schönbergalm
Zde najdete muzeum o historii jeskynního světa v oblasti Dachstein, ve třech chatkách výstavu o Dachsteinu a klimatických změnách, fotbalové hřiště, odpočinkové lavičky, kino s filmem o jeskyních, houpací most a různé prolézačky pro děti i dospělé - a to vše je zdarma.
Nezapomeňte, že může také navštívit jeskyně - Obří ledovou nebo Mamutí jeskyni. Lístky v kombinaci s lanovkou zakoupíte dole u pokladny.
 

Po zakoupení panorama lístku pojedete nahoru dvěma lanovkami (s jedním přestupem) a pak už je to na vyhlídku kousek. Dá se to absolvovat i s kočárkem.

U druhé lanovky jsem objevili dokonce restauraci Lodge am Krippenstein s čepovaným českým pivem. Nabízejí zde nejen občerstvení, ale také ubytování.

Po procházce v okolí se dá využít lístek ještě i na třetí lanovku, můžete jet dolů na Gjaidalm, kde na vás čeká stylová chata s terasou, posezením a občerstvením. Nabízejí zde také jednoduché ubytování a místo pro stanování.

 

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu