Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Výstup na Seekarspitze (2350 m) z Obertauern

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 25,5 km

Na kole

Na kole 23,1 km a 84 minut

Autem

Autem 25,5 km a 26 minut

Nadmořská výška

Nadmořská výška 2350

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 7km, 4 hodiny

Převýšení

Převýšení 600 m

Středně náročný turistický výšlap na cca 4 hodiny včetně návratu se nabízí z obce Obertauern na vrchol Seekarspitze. Celkově dosáhnete převýšení 600 metrů po dobře značené trase a stačí běžné turistické vybavení s pevnou horskou obuví.


foto: Ondřej Bacík
  • Doprava – 25,5 km, 26 min autem
  • Délka trasy, převýšení – 7 km, 600 m, 4 hodiny
  • Náročnost – střední; NENÍ VHODNÉ PRO DĚTI
  • Povrch – štěrkové až kamenité cesty, kamenité louky


Interaktivní mapa trasy od penzionu Haus am Hirschberg automobilem


Interaktivní mapa trasy od penzionu Haus am Hirschberg na kole

K vrcholu Seekarspitze některou z cest

Možných cest k vrcholu je několik. Vydat se na něj můžete buď pěšky už z městečka Obertauern, nebo můžete zvolit jednodušší variantu a využít některou z lanovek, které jsou v provozu od července do září (POZOR! - nejezdí každý den). Ceník lanovek najdete zde, stejně jako mapu okolí. Doporučujeme vydat se z Obertauern rovnou k jezeru Grünwald See, odkud se nabízí okružní vrcholová trasa přes Seekarspitze, ale vyrazit můžete i k jezeru Seekarhaus a cestou přes Grünwald se vracet. Restaurace naleznete u obou jezer, nad nimi je už jen opravdová a nerušená pustina s dechberoucím výhledem.

Krajina mnoha jezer a jezírek

Jak si už všimnul nejeden turista před vámi a jak se dočtete v nejrůznějších bedekrech, krajina na úpatí hory Seekarspitze je nádherná zejména díky množství malých jezírek zasazených do zeleně okolních luk, kolem kterých se pěší stezky vinou, jako by je někdo namaloval. Kontrast rozeklaných vápencových skalisek s temnou zelení jehličnatých lesů dodává všem fotografiím dramatický nádech a není vyloučeno, že se po čase budete chtít vracet.

Příště třeba na kole

Pokud se bedlivě podíváte na přiloženou turistickou mapku, zjistíte, že modré stezky v úpatí skalnatých vrcholů nesou také cyklistickou značku.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu