Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Wilde Wasser Untertal - ráj stezek blízko Schladmingu

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 23 km

Na kole

Na kole 24,4 km a 1 hod 15 min.

Autem

Autem 23 km a 21 minut

Převýšení

Převýšení 111 m

Další z lokalit těžko poměřitelné krásy, které naleznete v dojezdové blízkosti našeho hotelu v Altenmarkt im Pongau je stezka podél „Divoké vody“ nedaleko Schladmingu. 14,5 km stezek, z nichž nejnáročnější končí až v 2600 metrech, právem patří k přírodním krásám Salcburska, které musíte vidět.

  •  Cena vstupného – platba za vjezd 11  za auto, jinak bez vstupného
  •  Parkování: každá z pěti stezek má v případě potřeby svoje vlastní parkoviště
  •  Otevírací doba: Od konce května do poloviny října
  •  Doprava – 23,9 km, 21 minut autem z Altenmarkt im Pongau

Celá trasa 14,5 km se skládá z několika stezek v udolí Untertal s velmi proměnlivou náročností. Na své si tak přijdou rodiny s dětmi i náročnější horský turista. Celou dobu se budete pohybovat v bezprostřední blízkosti potoka Talbach, který během trasy překonává vysoké převýšení z oblasti Rohrmoos – Untertal až do Schladmingu, místy podobný klidnému tekutému křišťálu, jinde řvoucímu a běsnícímu živlu.

Vyznačili jsme pro vás cestu do centra Schladming, protože jednotlivé stezky kolem divoké vody mají svá vlastní parkoviště. Popis cesty do Schladmingu najdete na mapách google.

4 rozdílné úseky nebo jedna šestihodinová tůra

Celá stezka začíná ve Schladmingu na parkovišti Kraiterparkplatz a přes několik přírodních rezervací směřuje až k parkovišti u restaurace Riesachfall. Celou cestu ucítíte neuvěřitelnou sílu a vitalitu v každé kapce alpské vody. Jako třešnička na dortu vás pak čeká přechod propasti po 50 m dlouhém provazovém žebříku, tedy pokud si troufnete.

1.   Talbachklamm

Vycházka pro nenáročné a pro rodiny s kočárky, ale přesto v úchvatném prostředí romantického kaňonu. Stezka se vine mírně do kopce a zabere pěšky asi 60 minut. Mapa trasy Talbachklamm

Úchvatný kaňon divoké horské říčky | Wilde Wasser

2.   Rodinná vycházka (Familienwanderung)

Se začátkem na parkovišti Hinkerbrücke – pohodlný výlet pro mladé i staré napříč pastvinami a s četnými zastávkami u „divoké vody“. Časová náročnost – přibližně 2,5 hodiny. (Otevřít mapu trasy Familienwanderung

3.   Alpská stezka „durch die Höll“

Od parkoviště gebührenpflichtiger parkplatz  se vine středně náročná lesní cesta k jiskřivému vodopádu Riesachwasserfall a k jezeru Riesachsee. Časová náročnost – 1,5 hodiny k jezeru a zpět. (Otevřít mapu trasy Alpinsteig Höll do Riesachsee
Druhou variantou pro pokročilé turisty je prodloužení trasy až na Sonntagskarsee, kde se můžete projít po 50m dlouhém visutém mostě. Časová náročnost je až 8 hodin.

4.   Po stopách doby ledové (Königstour Klaff erkessel)

Začátek na parkovišti gebührenpflichtiger parkplatz, opravdová vrcholovka s vysokým převýšením (1759 m) pro náročné turisty, jedna z nejvýjimečnějších stezek světa končí v 2618 m.n.m. a nabízí patřičné rozhledy. Pozor, ještě začátkem léta zde narazíte na sníh. Časová náročnost až 10 hodin, ale stojí to za to.

Na informačních tabulích na 14 stanovištích se cestovatelé dozví zajímavé informace o minulosti celého údolí, těžkém životě prvních obyvatel a řadě tajemných míst podél cesty. V obklopení příkrými horskými hřbety po obou stranách návštěvník vychutná unikátní vzhled krajiny Untertalu se svými „divokými vodami“. (Otevřít mapu trasy Königstour Klafferkessel

Navštivte stránku věnovanou celému turistickému okruhu www.wildewasser.at nebo si stáhněte brožuru Wild Wasser ve formátu PDF.

 

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Cyklotrasa