Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Navštivte nejvyšší visutý most v Rakousku (Hängebrücke am Dachstein)

Vzdálenost

Vzdálenost 25 km

Autem

Autem 25 km a 29 minut

Nechte se okouzlit dechberoucím výhledem na nádherné Alpy. V ledovcovém středisku Dachstein najdete nyní nový visutý most Hängebrücke, který je zároveň tím nejvyšším v celém Rakousku. Most je zavěšený mezi skalami a dlouhý 100 metrů, čímž vykresluje neuvěřitelný obraz alpských vrcholů.


Visutý most na Dachsteinu 
  • Lanovka na Dachstein tam a zpět: dospělí – 56,50 € , junioři - 42,50 €, děti − 28,50 € (poplatek za rezervaci času 2,90 €). Rezervaci v sezóně opravdu doporučujeme!!!
  • Jízda lanovkou (tam a zpět) v časovém rozmezí 7:45 - 17:20, vstupy 9:00 - 16:15 
  • Lanovka na Dachstein tam a zpět včetně vstupu na aktrakce (ledový palác + most a vyhlídková plošina): dospělí – od 59,50 €, junioři - 46 €, děti − 31,50 €. Podrobný ceník najdete zde.
  • Použití zpoplatněné silnice na Dachstein (mýtné) je pro hosty lanovky zdarma, nechte si prosím potvrdit lístek u automatu v horské stanici Dachstein
  • Lanovka v provozu: 24.5.2024 - 3.11.2024.  Provozní dobu lanovky najdete zde. On-line si můžete zakoupit kombiticket (jízdenka na lanovku tam i zpět včetně vstupu na atrakce) s možností rezervace času funguje, zde si proveďte svou rezervaci.  
  • Doprava: 25,1 km, 29 minut z Altenmarkt im Pongau

Lanovka na horu Dachstein se nachází ve městě Ramsau am Dachstein, které je vzdáleno cca 25 km. Autem se tam dopravíte za necelou půlhodinku. Popis cesty najdete zde na mapách Google.


Lanovka k visutému mostu vyjíždí z městečka Ramsau am Dachstein

Výhled jen pro opravdové odvážlivce

Říká se, že pro „procházku“ po mostě potřebujete notné množství odvahy a pro bázlivce zde není místo. Visutý most, který se nachází poblíž městečka Schladming, je místem, kde zažijete pocit ryzí svobody – za odměnu se totiž budete „vznášet“ ve výšce 1 300 stop.

Unikátní vyhlídková plošina a ledový palác

Most je přímo spojen s Dachsteinským ledovým palácem. V ceně již máte prohlídku visutého mostu Hängebrücke, vstup do ledového paláce a na vyhlídkovou plošinu - Treppe ins Nichts,  aktuální ceník lanovky a vstupů najdete zde. Nejvýhodnější je kombinovaný lístek na vše s rodinnou slevou, odpolední vstup po 13:00 hodině je levnější. Na vyhlídkovou plošinu nad 400 metrů hlubokou propastí ledovcového masivu sestoupíte po tzv. „schodech do prázdnoty“ (Treppe ins Nichts). Na těchto 14 kroků z útesu musíte mít skutečně pevné nervy. Sklo táhnoucí se po obvodu vyhlídkové plošiny totiž navozuje pocit, jako byste před 396 metrů hlubokou propastí nebyli vůbec ničím chráněni.


Jedinečná vyhlídková plošina

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu