Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Geisterberg in Sankt Johann

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 26 km

Na kole

Na kole 23 km a 1 hod. 25 min.

Autem

Autem 26 km a 30 min.

Převýšení

Převýšení 385 m

Když na jaře sleze z Alpských velikánů poslední sníh, vzbudí se staří duchové. Nebyl by to ale námět na výlet s rodinou, kdyby to snad byli duchové strašní. Jsou to duchové přírodních živlů, pěkně malovaní a zábavní. Během jara, léta a podzimu si tak v zábavním parku Geisterberg na Hoře duchů mohou rodiny s dětmi užít spoustu zábavy.

  • Vstupné: dospělí od 36 €, děti 6 - 15 let od 21,70 €, 3-5 let od 9,80 € 
  • On-line vstupenky jsou levnější: dospělí od 30,30 €, děti 6-15 let od 18,30 €, 3-5 let od 8,30 €
  • Otevírací doba: od května do října, přesné informace najdete ZDE 
    Cena zahrnuje lanovku, vstup do zábavního parku a vláček. Ceny a další informace najdete ZDE.
  • Cesta – 37 minut, 26,2 kilometrů. Popis celé cesty naleznete na mapách google

 


Z místa našeho hotelu v Altenmarkt im Pongau je zábavní park Geisterberg vzdálen necelé tři čtvrtě hodiny autem. Kliknutím na mapku přejdete k popisu celé cesty na mapách Google

Jak napovídá ceník atrakce, celý zážitek v zábavním parku začíná cestou z městečka St. Johann im Pongau na Horu duchů lanovkou. První přátelský duch na návštěvníky čeká hned při výstupu z lanovky a provádí je za dobrodružstvím od jedné atrakce ke druhé. Ve strašidelném hradě na začátku cesty se vydovádí každé dítě. 

Čtyři světy přírodních živlů

Po vstupu Branou duchů se rodiny s dětmi ujmou dva nadpřirození průvodci – duchové Gspensti a Spuki. Ti potom provedou návštěvníky čtyřmi světy pojmenovanými podle čtyř přírodních živlů – ohně, země, vody a vzduchu. Cesta zvaná Wichtelweg je plná figurek a obrázků starých duchů hor a i malé děti si z takové procházky odnesou silný zážitek. Na začátku Vaší cesty u pokladny lanovky dostane každé dítě zdarma medailon duchů a k tomu nálepky, po vyřešení všech úkolů obdrží u pokladny malý dárek.

 


Malovaná mapa přiblíží náplň celé cesty i rozdělení parku do čtyř živlů.

Pro větší děti je pak po cestě celá řada dřevěných staveb s houpačkami, ptačí hnízda, obrovský drak, věž duchů, vodní hry, jezero duchů a spousta dalších atrakcí.

Dospělí si pak z celé cesty odnesou především zážitek z krásných výhledů do alpské přírody po pečlivě značených stezkách, případně osvěžení v místním aquaparku.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Cyklotrasa