Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Ski areál: Reiteralm

Vzdálenost

Vzdálenost 16,8 km

Modré sjezdovky

Modré sjezdovky 40 %

Červené sjezdovky

Červené sjezdovky 40 %

Černé sjezdovky

Černé sjezdovky 20 %

Nadmořská výška

Nadmořská výška 782 - 1860 m

Vleků a lanovek

Vleků a lanovek 13

Sjezdovek

Sjezdovek 20

Celkem km

Celkem km 32 km

Nejdelší sjezdovka

Nejdelší sjezdovka 2 km

Skiareál Reiteralm je velmi kompaktní areál s nejvyšším vrcholem 1.860 m, z něj se sjezdovky rozbíhají do dvou směrů (Pichl a Gleiming), přičemž oba svahy spojují i přejezdové „zkratky“.

Jediný vrchol, který však nabízí sportovnější sjezd i pro náročné – to je Reiteralm, který spadá do celku Ski Amadé. Kombinace různých sjezdovek nepostrádá ostřejší tvarosloví i pohodové trasy. Díky rozmanitosti se stává cílem nejen sportovců nebo trénujících hvězd Světového poháru v alpském lyžování, ale také třeba rodin s dětmi. Právě na malé sportovce tu čeká zázemí v podobě cvičebních palouků nebo lyžařských okruhů pod dohledem pohádkových postav.

Upravené a dlouhé sjezdovky potěší lyžaře i snowboardisty. Náročné svahy si oblíbí ti, kteří již mají nějaké zkušenosti a chtějí je zdokonalovat. Kromě kvalitního přírodního sněhu se o perfektní zázemí starají speciální zasněžovací systémy. Celkem 20 sjezdovek různých obtížností doplňují moderní vleky a lanovky. Ve většině stanic lanovek a okolí horských chat navíc funguje bezplatná wi-fi síť, a tak můžete kromě zábavy na sněhu sdílet momentky na sociálních sítích nebo jen poslat pozdravy rodině a známým.

Moderní středisko nepřináší jen tradiční zábavu, ale mnoho dalších aktivit. Soutěžní tratě s měřením rychlosti nebo přírodní zábavní parky čekají na své využití v sezóně od prosince do dubna. Připomeňme ještě lákavé apres-ski – a zní to jako skvělá cílová destinace pro milovníky zimní zábavy. 
 


3D mapa zimního střediska Reiteralm na mapy.cz

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu