Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Ski areál: Flachau – Snow Space Salzburg

Vzdálenost

Vzdálenost 3,9 km

Modré sjezdovky

Modré sjezdovky 41 %

Červené sjezdovky

Červené sjezdovky 48 %

Černé sjezdovky

Černé sjezdovky 11 %

Nadmořská výška

Nadmořská výška 950–1990 m

Vleků a lanovek

Vleků a lanovek 45

Sjezdovek

Sjezdovek 64

Celkem km

Celkem km 120 km

Nejdelší sjezdovka

Nejdelší sjezdovka 8 km

Proslulé Flachau je rodištěm lyžařské legendy Hermanna Maiera – a svého rodáka rozhodně nezahanbí. Lyžařský areál Snow Space Flachau se pyšní nejrychlejšími vleky, dokonale udržovanými 64 sjezdovkami a lyžařskými terény pro všechny kategorie milovníků zimních sportů – od začátečníků po pokročilé.

Ski areál patří pod rozsáhlou sportovní oblast Salzburg Sportwelt a Ski Amadé. Do oblasti Salzburg Sportwelt patří i další střediska zimních sportů – některé leží v tak bezprostřední blízkosti, že se do nich dostanete z Flachau lanovkami a na na lyžích. Lyžování ve Flachau proto doporučujeme spojit i se  středisky Wagrain či St. Johann-Alpendorf.

Jen malé procento černých sjezdovek ve Flachau doplňuje převážně příjemný terén. Areál uspokojí celé rodiny s dětmi, toužící po pohodových zimních radovánkách. Ani milovníci adrenalinu a zábavy však nepřijdou o svůj šálek kávy – třeba v některém ze snow parků. Mírné svahy doplňuje slavná trať Světového poháru v alpském lyžování, pojmenovaná po Hermannu Maierovi, nebo také speciální trasa s měřením času sjezdu.

Bohaté gastro zázemí, terasy s dokonalými výhledy a oblíbené après-ski, moderní lanovky, atrakce pro malé i velké ve formě projížděk s koňmi, snowtubingu, curlingu nebo sáňkování –  to vše završí pohled na moderní sportovní útočiště pro všechny věkové kategorie ve Flachau. Takhle totiž vypadají ty pravé zimní Alpy.
 


3D mapa zimního střediska Flachau - Snow Space Salzburg na mapy.cz

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu