Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Za jeden den pěšky až na tři dvoutisícovky

Vzdálenost

Vzdálenost 17 km

Pěšky

Pěšky cca 13 km a 3 - 4,5 h.

Převýšení

Převýšení 1400 m

Pokud holdujete turistice a rádi se kocháte krásnými scenériemi, tak je tento výšlap pro vás jako stvořený. Zažijete dechberoucí výhledy na okolní hory a jezera, v létě vás pobaví kontrast rozkvetlé alpské flóry a zbytků sněhu. Túra začíná pod lanovkou u obce Reiteralm u přírodního koupaliště Badesee Pichl, kde si zaparkujete auto, ke kterému se na závěr výletu opět vrátíte.

Reiteralmsee nahoře u lanovky

Při této výpravě můžete zdolat až tři různé vrcholky s nadmořskou výškou přes 2000 metrů (Gasselhöhe, Rippetegg, Schober) a uvidíte krásná a známá jezera jako je např. Spiegelsee, tzv. „zrcadlové jezero“. Při pěkném počasí v něm totiž můžete spatřit odraz masivu ledovce Dachstein.


Ledovec Dachstein zrcadlící se v jezeře Spiegelsee.
  • Doprava autem k výchozímu bodu: 17 km/14 minut autem
  • Délka trasy, čas, celkové převýšení:  11,5 km - 13,4 km;  3 - 4,5 hodiny dle tempa; 1415 m
  • Náročnost: střední
  • Povrch: betonový, štěrkovitý, kamenitý


Mapa trasy autem z Altenmarktu k Badesee Pichl

 Celá trasa není nijak náročná, ale kvalitní pevné boty určitě doma nenechávejte! První část stezky sice vede po zpevněné cestě klikatící se mezi lesním porostem, ale při cestě na vrcholek tolik komfortu už očekávat nemůžete. Ale jak jinak by člověk dosáhl pocitu, že něco zdolal?

Není se ovšem čeho obávat. V této rakouské horské oblasti patří tento výšlap k méně až středně náročným a když uvážíte, kolik přírodních krás se vám za to dostane, tak stojí za to si dát trochu do těla.
Po cestě narazíte na několik horských chat, kde se v případě potřeby můžete občerstvit a odpočinout si. Jakmile asi po 9 kilometrech dorazíte ke Gasselhöhe Hütte, znamená to, že jste u poslední občerstvovací stanice a na vás čeká úsek sice těžší, ale o to krásnější.


Pohled z úbočí hory Gasselhöhe

A už zhruba po jednom kilometru překonáte první výškový bod Gasselhöhe (2001 m.n.m.), kde už se můžete kochat nádherným výhledem. Ovšem to nejlepší je stále nezdoláno. Pokračujte jen asi pouhého 1,5 kilometru k vrcholku Rippetegg (2126 m.n.m.). Před vámi bude pohoří Dachstein a vám se po těle rozlehne spousta endorfinů. Podle svých časových a fyzických možností máte na dosah ještě třetí výškový bod Schober (2133 m.n.m.), ale pokud jste už dostatečně uspokojeni svým výkonem, je ten pravý čas na objevování dalších přírodních scenérií. Z bodu Rippetegg totiž vede cesta k již zmiňovanému jezeru Spiegelsee, k místu pobízejícímu k odpočinku a relaxaci.

Až naberete dostatek sil, vede cesta dál směrem kolem jezera Untersee a zpět k „občerstvovací stanici“ Gasselhütte. 

Výlet se dá samozřejmě zvládnout i na kolech nebo autem, ale pouze po parkoviště u již zmiňované Gasselhöhe Hütte, kde začíná již samotný okruh po vrcholcích a jezerech.

NÁŠ TIP: Vezměte si s sebou do auta plavky a koupací potřeby. Koupaliště Badesee Pichl přímo u parkoviště patří k těm nejlepším v celé oblasti!

Otevírací dobu a ceny vstupného najdete zde.

 

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu