Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Údolím Maltatal až k nejvyšší přehradní hrázi Rakouska

Vzdálenost

Vzdálenost 98 km

Autem

Autem 98 km a 1 hod. 27 min.

Máte rádi vodopády, vysokohorské silnice, monumentální stavby nebo třeba auta značky Porsche? Tak to vše můžete mít, vydáte-li se na cestu k nejvyšší přehradní hrázi Rakouska!


Nejvyšší přehradní hráz Rakouska Kölnbreinspeicher
  • Doprava: 102 km (1:27 h)
  • Platba za průjezd silnice Malta Hochalmstrasse (7-18 hod): auto – 24 €, motorka – 17 €. Další informace najdete zde.
  • Parkovné: zdarma, kousek od hráze u Berghotel Malta
  • Porsche Muzeum: vstupné dospělý 11 €, dítě (6-14 let) 5 €, otevírací doba: květen-říjen 9-18 hodin. Další info.


Interaktivní mapa trasy od penzionu Haus am Hirschberg

První zastávku si na cestě k hrázi Kölnbreinspeicher můžete udělat už v městečku Gmünd, kde se nachází jediné soukromé Porsche muzeum. Nejen pro milovníky aut může být prohlídka toho nejlepšího, co tato proslulá značka vyrobila, zajímavým a nevšedním zážitkem.

Z městečka Gmünd už je to coby kamenem dohodil do vesnice Malta, za níž začíná vysokohorská silnice Malta Hochalmstrasse, která vede 18,3 km údolím Maltatal až k jeho konci, nejvyšší hrázi Rakouska, Kölnbreinspeicher. Celá cesta je krásný zážitek, táhne se masivem Vysokých Taur, ve většině míst je silnice jednosměrná a řízená semafory, projíždět budete tunely ručně vytesanými do skal. Podél celé této cesty teče proud vody, který vzniká stékáním nespočtu vodopádů. Kolem nich také vede turistická cesta a celému tomuto údolí se celkem příznačně říká „Údolí padající vody“.


Příjezd k přehradní hrázi po vysokohorské silnici Malta hochalmstrasse

Jakmile projedete touto pohádkovou cestou, lemovanou z obou stran třítisícovými korutanskými masivy, zjeví se před vámi monumentální stavba – přehradní hráz Kölnbreinspeicher. Monumentální proto, že její výška je rovných 200 metrů a délka 626 metrů! V této výšce je zavěšena částečně prosklená vyhlídková plošina „Bella Vista“, z které je výhled nejen do hloubky údolí, ale i do jeho širého okolí.


Vyhlídková plošina Bella Vista

A ti z vás, kteří chtějí vstřebat tento zážitek u kvalitního jídla nebo nad šálkem dobré kávy, mohou navštívit krásnou hotelovou restauraci, která se pyšní terasou s výhledem na všechnu tu nádheru kolem.

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Platba za průjezd silnice Malta Hochalmstrasse (7-18 hod): auto – 24 €, motorka – 17 €
Parkovné: zdarma, kousek od hráze u Berghotel Malta. Další informace najdete zde

Porsche Muzeum: vstupné dospělý 11 €, dítě (6-14 let) 5 €, otevírací doba: květen-říjen 9-18 hodin