Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Jezero Millstätter See

Vzdálenost

Vzdálenost 86,6 km

Autem

Autem 89 km a 63 minut

Jedním z přirozených center letní turistiky, ať už dáváte přednost opalování a koupání, nebo aktivnímu sportu a turistice, je jezero Millstätter See. Poskytuje vyžití na dlouhé dny a mnoho důvodů se k němu vracet.

Jezero uprostřed krásné přírody, skvělé koupání a množství dalších možností pro turisty, jak už je obvyklé u alpských jezer. Fotografie: Alessio Milan

  • Doprava – 86,6 km, 1 h autem
  • Teplota vody v létě 24 – 27 °C
  • 12 pláží
  • 28 km okružní cyklostezka
  • Půjčovna lodiček, parníkový okruh 2,5 h.
  • Aktivity: plachtění, vodní lyže, potápění, windsurfing, kitesurfing, rybaření

Kliknutím přejtede na mapu Google s vyznačenou trasou

Nejkrásnější jezero v Korutanech

Krása je věcí subjektivní, ale zmínek o jezeru Mittstätter See jako nejkrásnější vodní ploše Korutan je hodně. Jezero se rozkládá na ploše něco přes 13 km2, je nejvýše položeným jezerem v Rakousku (588 m.n.m.) a je také nejhlubším s maximální hloubkou až 147 metrů. Přesto v letních měsících v okolí pláží nabízí vlídných 24 – 27 °C na plavání. Voda je, jak je u rakouských horských jezer zvykem, průzračná a pitná.

Aktivity na vodě

Pokud nejste zrovna příznivci opalování a nezaujme vás jedna z dvanácti upravených pláží, k dispozici máte také 2 kryté bazény, 3 potápěčská centra, půjčovny lodí a cetra věnovaná jednomu z výše uvedených sportů. Celé krásné okolí si pohodlně můžete prohlídnout z paluby vyhlídkového parníku, který jezdí od konce dubna až do poloviny října.

Alpská jezera vynikají především křišťálovou čistotou vody. Ta v jezeře Millstätter See je například pitná. Fotografie: Alessio Milan

Vezměte si kolo

Pro příznivce cyklistiky místní nabídka začíná na 28 km dlouhé cyklotrase kolem jezera, kterou zvládne doslova každý. Pokud patříte ke zdatnější části pelotonu, můžete se ze Spittalu vydat po cyklostezce podél řeky Drávy až do Villachu. V nohách tak budete mít 40 km a zážitek bude intenzivnější. Směrem na opačnou stranu se můžete vydat až do východního Tyrolska, přičemž po cestě se můžete zastavit třeba v Mölltalském údolí na soutěskách, lanovkách a v raftingových centrech.

I pěšky je tu hodně k vidění

Jezero obklopují horské hřbety s výškou přes 2000 metrů. Pod jedním z nich vyrostlo městečko Millstatt, kde narazíte třeba na bendiktinský klášter z období ranného středověku, renesanční arkádové nádvoří z 16. století s prastarou lípou, klášterní kostel se vstupním portále z roku 1170 a dvěma románskými věžemi.

Z vody rovnou na skálu, nebo jak je libo. Okolí jezera Milstätter See nabízí zábavu na celé dny. Fotografie: Alessio Milan

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu