Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Toni´s Almspielplatz: Zábavní park pro celou rodinu

Vzdálenost

Vzdálenost 42 km

Autem

Autem 42 km a 53 minut

Vyrazte s dětmi za netradičním zážitkem do zábavního parku Toni´s Almspielplatz. Nachází se v nadmořské výšce 1600 metrů a kromě spousty dobrodružství si zde zajisté užijete impozantní výhled na horský svět či se zúčastníte lahodného grilování!

  • Cena lanovky Karbachalm: Dospělý - 25,50 €, junior 16-18 let 18,50 €, dítě 6-15 let 12,50 € (zpáteční jízdenka)
  • Otevírací doba: květen-říjen, 9-17 h (podrobné informace najdete zde)
  • Doprava: 42 km, 43 minut z Altenmarkt im Pongau

Z městečka Altenmarkt im Pongau se do zábavního parku dostanete autem už za 43 minut, je totiž vzdálené 42 km. Prohlédněte si celou trasu na Mapách Google.

Na kole, pěšky, ale i vláčkem!

V parku najdete přes 20 různých atrakcí– skluzavky, houpačky, trampolíny, ale i horolezeckou stěnu. Jsou zde také překrásné vyhlídky i relaxační prostory. Vyberte si trasu dle toho, co vám nejvíce vyhovuje. Máte rádi vyhlídky a rádi si zaplavete? Vydejte se na túru vedoucí až na vrchol (do 1921 metrů), osvěžte se v jezírku a nechte se unášet krásou krajiny. Milují vaše děti zábavné prolézačky a atrakce? Pak určitě vyzkoušejte trasu plnou zábavy, při které neminete žádnou významnou atrakci. Jste nadšení cyklisté? Pak si zaplaťte pouze jednu jízdu lanovkou, projděte si park a nazpět se svezte na kole! Stezka, která vede po lesních cestách a svazích, je sice dlouhá přes 6,5 km (s převýšením až 700 metrů), ale můžete na ni v pohodě vyrazit i se svými ratolestmi. V areálu jsou dokonce i opravny a nabíjecí stanice pro e-kola.

Vyberte si trasu, která vám vyhovuje nejvíce. V parku Toni´s Almspielplatz si přijdou na své nejen děti, ale i rodiče. Info najdete zde.

Užitečné rady a tipy

Jelikož se park nachází ve výšce 1600 metrů ve volném terénu, měli byste s sebou mít nepromokavé oblečení, náhradní oblečení a dobré boty, něco k pití a samozřejmě i plavky a opalovací krém. Pokud vyrážíte s těmi nejmenšími, nemusíte se ničeho bát – stezky a trasy jsou přístupné i s kočárky, a dokonce tu najdete i uzamykatelnou místnost na krmení či přebalovací prostory.

Atrakce kolem horní stanice lanovky Karbachalm (pískoviště, vodní hřiště, věžová skluzavka apod.) jsou na dohled z místní restaurace – nechte děti vydovádět a vychutnejte si výbornou odpolední kávu či místní speciality. Pokud promoknete a necháte náhradní oblečení doma, neváhejte využít místní sušičku, samozřejmě zdarma. 

Vytisknout Zpět

Informace k výletu