Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Salzachöfen: Expedice, na kterou nezapomenete

Vzdálenost

Vzdálenost 37,3 km

Poznejte jednu z nejkrásnějších památek v Rakousku netradičním způsobem! Pusťte se do naučné a zábavné expedice – prohlédněte si kaňon Salzachöfen, zažijte nezapomenutelnou jízdu lanovkou přímo nad řekou a nechte se provést soutěskou s historickým a geologickým výkladem odborníka.

Vydejte se na expedici v kaňonu Salzachöfen, kde poznáte kouzlo i sílu řeky Salzach na vlastní kůži. Autor: Markus Spring

  • Doprava: 37,3 km, 27 minut
  • Cena expedice: Dospělí – 38 €, děti 5-7 let 18 €, děti 8-13 let 21 € (děti do 4 let zdarma, ceny, více informací najdete zde)
  • Otevírací doba: zpravidla od května do září, podrobné informace naleznete ZDE

Z městečka Altenmarkt im Pongau se na místo začátku expedice (vzdáleného 37,3 km) dostanete autem už za 27 minut. Z dálnice A10 sjeďte na výjezdu „Golling“, na kruhovém objezdu se vydejte prvním výjezdem (směr Lueg/Salzachklamm). Za mostem Lammer pokračujte do kopce, odbočte na Salzachklamm a zaparkujte své vozidlo přímo u penzionu Gasthof Pass Lueg Höhe. Prohlédněte si celou trasu na Mapách Google.

Z kaňonu lanovkou až k soutěsce

Kaňon Salzachöfen spojuje krásu tzv. „skalní katedrály“(která se budovala silou řeky po celá staletí) s dobrodružnou „rychlojízdou“ lanovkou přímo nad divokou řekou Salzach. Ta je dlouhá 800 metrů a umístěna tak nízko, že při jízdě ucítíte kapičky vody na vlastní kůži. Bezpečnost je zaručena vysoce proškoleným personálem i technickými parametry. Pokud si však i přesto na lanovku netroufnete, nezoufejte – můžete tento úsek absolvovat pěšky.

Nezapomenutelný zážitek poté završíte pěší túrou soutěskou, kde vám průvodce odkryje historické, ale i geografické „pozadí“ nevšední rakouské přírody. Každý čtvrtek od 18:00 hodin (čas se může lišit v závislosti na soumraku) můžete navštívit také speciální noční expedici – kdy si soutěsku projdete za doprovodu hudby a světelných efektů. Cena této akce je 64 € (v ceně je i vstup do soutěsky).

Prohlídka se koná pro minimálně 10 účastníků a je nutné se nahlásit 7 dní dopředu – bez toho totiž není možné garantovat její uskutečnění. Veškeré bezpečnostní vybavení dostanete na místě. Vezměte si však pevnou obuv a pohodlné oblečení v závislosti na počasí.

Autor: Lorenz Brunner

Vytisknout Zpět

Informace k výletu