Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Jezero Fuschlsee, Salzkammergut

Vzdálenost

Vzdálenost 82 km

Autem

Autem 82 km a 68 minut

Spolu s tím, jak našince začínají nudit nejbližší přímořské resorty v Itálii a Chorvatsku, roste obliba (mnohdy dopravně bližších) alpských lokalit. V čem Alpy naprosto porážejí jižněji položená letoviska, se na vlastní oči můžete přesvědčit u jezera Fuschlsee – křišťálově čistá pitná voda, panenská příroda, legendární upravenost a malebnost alpských vesniček a dostatek sluníčka i na dohled zasněžených vrcholků.

Jezero Fuchlsee je zasazeno do malebné krajiny na úpatí hor, mezi hlubokými lesy a na dosah historickým vesničkám. SorinNechita 

  • Doprava – 81,0 km, 69 min autem
  • Zázemí ke koupání (upravená pláž, plavčík, převlékárny, WC, parkovací místa)
  • Možnost rybolovu, potápění, plážový volejbal, půjčení kajaku, kanoe, pádlování na surfovém prkně

Okolí jezera

Mozartova vyhlídka

Turistická stezka se St. Gilgen do Fuschl am See zřízená v roce 1906 na počet 150. výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta láká k výstupu na horu Sulzberg k Mozartově vyhlídce. Z patřičně ptačí perspektivy si můžete prohlédnout nejen St. Gilgen, ale i jezero Wolfgangsee a protilehlou horu Schafberg.

Hrad Wartenfels

Ruiny hradu z období vrcholného středověku (1259) Wartenfels se nacházejí na západním svahu hory Schober. Pokud se vydáte velice příjemnou cestou čistou a voňavou přírodou po jejím úbočí, v cíli vás čeká nezapomenutelný výhled na jezero Fuschlsee a jeho okolí.

Malebná zřícenina hradu Wartenfles – pobořené zdi jsou dostatečně zpevněny a dnes se tak jedná především o půvabnou vyhlídku do údolí. Christof Autengruber

Jezerní cesta

Pokud máte pocit, že jsou v Alpách všechny cesty stále jen do kopce, určitě oceníte okružní trasu kolem jezera Fuschlsee. Jedná se o stezku určenou k nenáročné turistice, vhodné i pro rodiny s dětmi, která se vine z převážné většiny lesem, kolem pláží s možností koupání a také kolem zámku Fuschl.

Mühlgrub – kouřový dům

Vzácný relikt původní dřevěné architektury, z velké části v původní podobě, představuje Rauchhaus Mühlgrub, česky „kouřový dům“. Jedná se o tradiční dvorec, vícepatrovou selskou budovu, kompletně postavenou ze dřeva. Dnes v ní najdete bohatý program kulturních a gastronomických akcí, přesně v duchu tradiční rakouské pohostinnosti. Kouřový dům najdete v obci Hof bei Salzburg.

Mlýn Rumingmühle

Starý vodní mlýn, kde je do dneška možné sledovat výrobu křupavého chleba v celém procesu od pšenice přes mlýnská kola až do pece, láká na prezentaci tradičních historických řemesel. Budovu z roku 1872 najdete v obci Fuschl am See a pokud si chcete s dětmi třeba upéct vlastní chlebové tyčinky, máte možnost za 6,50 € za celou rodinu.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Vytisknout Zpět

Informace k výletu