Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Winterbauer

Vzdálenost

Vzdálenost 2,5 km

Na kole

Na kole 2,6 km a 25 minut

Autem

Autem 3,7 km a 9 minut

Pěšky

Pěšky 2,5 km a 40 minut

Převýšení

Převýšení 222 m

V Alpách platí, že pro příjemný zážitek často nemusíte nikam daleko. Příjemnou vycházku z našeho penzionu v Altenmarkt im Pongau k malebné horské chatě Winterbauer si můžete naplánovat kdykoliv. Jedná se totiž pouze o 2,5 km túru s převýšením 230 metrů.

Odměna v podobě nádherných výhledů a skvělého vrcholového piva nebo jídla za tu chvilku námahy určitě stojí.


Začátek sáňkařské dráhy na Winterbauer
 

  • Délka túry: 2,5 km, 40 minut pěšky
  • Převýšení – cca 230 m
  • Na místě: restaurace, vyhlídka, výběh se zakrslými králičky a kozami, v letní sezóně každý čtvrtek k zakoupení čerstvý domácí chléb z místní historické pece

V létě vycházka, v zimě si vezměte sáně

Malebné pěšinky lesem na okraji Altenmarktu se s prvním sněhem promění na tři adrenalinové sáňkařské tobogány (samozřejmě na míru rodinám s malými dětmi) s nočním osvětlením a možností nechat se vyvézt do kopce autem.


Pohled z Winterbauer na Altenmarkt im Pongau

Po krátkém výšlapu oceníte sklenici vychlazeného piva

Nezapomeňte navštívit vyhlášené restaurace v Altenmarkt im Pongau

Samotná horská chata Winterbauer sice nabízí vrcholové pohoštění, nicméně pokud si chcete opravdu užít tradičních pokrmů a chutí rakouské kuchyně, doporučujeme navštívit několik restaurací přímo v Altenmarkt im Pongau – všechny máme vyzkoušené, tudíž s kvalitou jídla budete více než spokojení.

Jako první vám doporučíme skvělé uzenářství Shitter Fleish & Wurstwaren, kde můžete nakoupit výtečné uzeniny a čerstvé maso, nebo poobědvat speciality rakouské kuchyně připravované z lokálních produktů. Více informací o uzenářství najdete na webových stránkách

Dalším podnikem, který rádi doporučíme, je restaurace s názvem Altenmarkt Pinocchio, která nabízí příjemné posezení a možnost ochutnat jídla s nádechem italské kuchyně – pizza, rizoto, těstoviny apod.

Na závěr přidáváme ještě dvě restaurace, které stojí za to navštívit – první z nich je Arche Noah, což je restaurace, pizzerie, bar a hospůdka v jednom. Díky tomu zde můžete výborně povečeřet a následně zůstat na skleničku kvalitního alkoholu. Druhou z nich je pak rakouská restaurace Römerkeller, ve které můžete ochutnat, kromě jiného, tradiční pokrmy rakouské kuchyně z okolí Altenmarkt im Pongau.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Odkaz na web: https://www.winterbauer.at