Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Jezera Königssee a Obersee

Vzdálenost

Vzdálenost 67 km

Autem

Autem 67 km a 58 minut

Dvě nádherná jezera, divoká příroda a řada atrakcí pro letní vyžití. První z nich, jezero Königssee, nabízí řadu zážitků, na které jen tak nezapomenete. Jedná se o nejhlubší jezero na území Německa s důstojnými 192 metry hloubky, které vzniklo ledovcovou činností před více než 12 tisíci lety. V jeho okolí si můžete po celé léto užívat nejen přírody, ale také sportovních aktivit, turistiky a koupání.

V létě máte možnost svlažit uchozené nohy ve vodě a sledovat vedle čilého ruchu turistů i tiché vrcholky Alp se zbytky sněhu

Na jezeře vede několik vodních tras, na které se můžete vydat lodí s místními kapitány, při procházkách po okolních turistických trasách se můžete pokochat krásou okolní přírody – například pohledy na třetí nejvyšší horu Německa Watzmann-Mittelspitze jsou úchvatné, nebo se můžete po náročném dni zchladit a vykoupat v průzračně čisté vodě jezera.

  • Doprava – 67,0 km (60 minut) z našeho penzionu v Altenmarktu
  • Parkování v obci Königssee – 3 €/hod., 8 €/celý den
  • Detailnějších informace: na koenigssee.com

Jak je to s okružní trasou

Některé turistické mapy ukazují, že kolem jezera vede okružní pěší trasa. Pokud ovšem dobře zaostříte na některou z mnoha fotografií z okolí, rychle se dovtípíte, že ač jde o pěší trasu, vydat by se na ni měli jen zdatní turisté. Břehy jezera jsou totiž skalnaté, spadají prudce do vody a jakýkoliv pohyb ve strmých stěnách můžeme doporučit jen příznivcům adrenalinu.

Autor fotografie: Vojtěch Šebela

Pokud vám tento způsob turistiky nic neříká, místo toho doporučujeme poznat okolí jezera z lodních tras, které jej celé křižují. Na jezeře Königssee se pohybuje 17 elektřinou poháněných člunů s intervaly 30 minut, spojujících přístavy Königssee, Kessel, St. Bartholomä a Salet.

Za některých světelných podmínek má voda jezera Konigssee doslova magicky zelenou barvu/ Autor fotografie: Jiří Červenka

 

Nezapomenutelný pohled na jezro a  divokou přírodu kolem něj/ Autor fotografie: Vojtěch Šebela

Obersee

Méně lidí, divočejší příroda, silnější zážitek. Jezera Königssee a Obersee jsou spojeny potokem Wildbach dlouhým asi 600 m. Pěšky se poněkud dál od hlavního proudu turistů, například k salaši Fischunkelalm nebo vodopádu Röthbachfall dostanete ze stanice Salet.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu