Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Železniční muzeum Lokwelt v německém Freilassingu

Vzdálenost

Vzdálenost 75,4 km

Autem

Autem 75 km a 54 minut

Přidejte se k 35 000 návštěvníkům železničního muzea „Lokwelt Freilassing“! Nachází se asi deset kilometrů od Salzburgu. Nechte se inspirovat 150tiletou historií železniční technologie!


V železničním muzeu můžete obdivovat i tuto parní lokomotivu | Autor fotografie:www.lokwelt.freilassing.de)
  • Vstupné: Dospělí 7 €, děti do 6 let zdarma, děti ve věku 6-16 let a studenti 5 €; více o zvýhodněném vstupném a se dočtete ZDE
  • Otevírací doba: pátek−neděle od 10:00 do 17:00 hodin (v létě otevřeno denně kromě pondělí)
  • Parkování: u muzea se nachází parkoviště (navigace již od hranic)
  • Doprava: 75,4 km, 54 minut z Altenmarkt im Pongau

Historie městečka Freilassingu, které se nachází na pomezí Rakouska a Německa, je úzce spjata právě s historií železnice. Ještě v 70. a 80. letech minulého století zaměstnávala železnice přes 1000 lidí. V době privatizace železnic v 90.letech však bylo několik oddělení přemístěných, či dokonce zrušených. Změny zasáhly také depo, které bylo o pár let později zapsáno na seznam chráněných objektů.


Železniční muzeum najdete v německém městečku Freilassing. Cesta je dlouhá 75,4 km a autem se sem dostanete za 54 minut. Trasu autem si prohlédněte v tomto odkazu na mapách Google.

Nadechněte se historie

V muzeu najdete nejen železniční exponáty, ale také modelovou železnici, která je skutečnou replikou stanice, depa a trati ve Freilassingu. Je v provozu každou druhou a čtvrtou sobotu od 11:00 do 15:00 hodin. Navštívit můžete také parkovou železnici – projeďte se vláčkem od března do října vždy první a třetí neděli v době od 11:00 do 16:00 hodin (v provozu jen za suchého počasí). V objektu objevte také působivou točnu – ukázkový „pozůstatek“ z dob, kdy ještě železnice aktivně fungovala. Každou sobotu od 14:00 můžete využít placené prohlídky (1,50 Eur/osobu).

Železniční muzemum Lokwelt nabízí zabavu i pro ty nejmenší | Autor fotografie:www.lokwelt.freilassing.de)

„Malý Lokwelt“ – zábava určená dětem!

Tato sekce muzea je určena především dětem od 6 do 12 let. Vaše malé ratolesti budou moci vnímat železnici a její technologie všemi smysly! Hravou a zábavnou formou se zde děti dozvědí spoustu věcí o železničním průmyslu! Novým přírůstkem je simulátor lokomotivy– nechte své děti, aby si na vlastní kůži vyzkoušely práci strojvedoucího!

Vytisknout Zpět

Informace k výletu