Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Solné doly Berchtesgaden

Vzdálenost

Vzdálenost 61 km

Autem

Autem 61 km a 51 minut

Zajeďte si do sousedního Německa a objevte solné doly Berchtesgaden, kde se sůl těží už od roku 1517! První návštěvníci sem zavítali před více než 170 lety. Nejstarší funkční solný důl v Německu se vám představí v novém světle plném dobrodružství.

  • Vstupné: dospělý – 24,50 €, dítě (4-16let) – 12,50 € (více o zvýhodněném vstupném najdete v ceníku, vstupenky je možné koupit na konkrétní termín i on-line
  • Otevírací doba: otevřeno celoročně každý den v týdnu (ve svátky zavřeno, konkrétní časy se liší dle sezóny – více zde)
  • Doprava: 61 km, 48 minut z Altenmarkt im Pongau

Prohlídka solných dolů trvá přibližně hodinku, ale počítejte s tím, že vám výlet zabere 1,5−2 hodiny (koupě vstupenek, převlečení se do „hornického obleku“, slavnostní uvítání a vrácení převleku). Pokud se chcete vyhnout frontám, doporučuje se koupě lístků online.


Parkoviště u solných dolů Salzzeitreise je vzdáleno od  penzionu Haus am Hirschberg 61 kilometrů, což odpovídá 48 minutám autem. Prohlédněte si celou trasu na mapách Google.

Ponořte se do tajů solných dolů

Jízda důlním vláčkem 650 metrů dlouhým tunelem končí v působivé „Solné katedrále“, která byla před svým zpřístupněním zcela zalita slanou vodou (tzv. solankou). Na interaktivních tabulích se o „bílém zlatu“ dočtete spoustu zajímavostí.

Zastavení na trase solnými doly | Autor fotografie: www.salzzeitreise.de)

Projížďka lodičkou po jezeře, ve kterém se odráží třpytivé krystaly soli 140 metrů pod povrchem země, pro vás bude zajisté nezapomenutelným zážitkem. Čekají na vás také dvě skluzavky dlouhé 34 a 40 metrů! Pokud se už teď nemůžete dočkat, prohlédněte si 360°panoramata vybraných částí solných dolů!

Atraktivní skluzavky jsou součástí solných dolů | Autor fotografie: www.salzzeitreise.de)

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu