Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Soutěska na řece Lammer (Lammerklamm)

Vzdálenost

Vzdálenost 46,9 km

Autem

Autem 48 km a 33 min.

Pokud máte rádi soutěsky, pak byste rozhodně neměli vynechat Lammerklamm. Tato přírodní památka se nachází u městečka Abtenau v horské oblasti na divoké řece Lammer.

  • Vstupné a otevírací doba: Dospělí – 9 €, děti (6-15 let) – 6 €; otevřeno od dubna do října (informace o vstupném a otevírací době)
  • Parkování: u vstupu se nachází neplacené parkoviště
  • Doprava: 48 km, 33 minut z Altenmarkt im Pongau

Soutěska je pro návštěvníky otevřena již od roku 1884 (vždy od května do října), kilometrová procházka vám zabere zhruba hodinku. I když půjdete kolem bouřlivé řeky mezi skalními rozvalinami, o svou bezpečnost se bát nemusíte. Podél skalní stěny totiž vede zajištěná stezka.

Mapa trasy vedoucí od penzionu k soutěsce Lammerklam
Městečko Altenmarkt im Pongau je od soutěsky vzdálené 46,9 km a cesta autem vám bude trvat 33 minut. Prohlédněte si celou trasu na mapách Google.

Tmavá soutěska – váš největší zážitek

Die Dunkle Klamm (neboli tmavá soutěska) je nejatraktivnější částí celé trasy – je vklíněná do skály a působí tak dojmem malé „jeskyně“. Několikametrové strmé skalnaté svahy údolí nad tímto prostorem pak působí dechberoucím dojmem. Uvádí se, že Lammerklamm vznikla již před dobou ledovou a považuje se také za krásný příklad působení erozivní síly vody – v době tání ledovců byly totiž skály zcela zatopené. V „tmavé soutěsce“ si můžete navíc na stěnách všimnout značek a letopočtů, které dokládají výšku vodní hladiny v době záplav.

Autor fotografie: Jiří Červenka

Mystická soutěska – nádherný dárek návštěvníkům

K 125 letému výročí (v roce 2009) byla otevřena také Mystická soutěska. Těšit se zde můžete na speciální osvětlení, mlhu a hudební doprovod, který pohádkovou atmosféru vkusně dokresluje. Soutěska však není otevřena celoročně – proto vždy sledujte aktuální informace na webu soutěsky. 

 

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu