Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Lichtenštejnská soutěska (Liechtensteinklamm)

Vzdálenost

Vzdálenost 26 km

Čas

Čas 32 minut autem

Aktuálně UZAVŘENO pro veřejnost. Předpokládaný termín otevření již na konci podzimu 2019!

Vychutnejte si fascinující scenérie a vyhlídky uprostřed majestátných hor ve světoznámé Lichtenštejnské soutěsce. Nechte se unést mýtickým prostředím, mechem pokrytými kameny či hrou barevných světel slunečních paprsků odrážejících se v mlze vodopádu v jedné z nejdelších a nejhlubších roklí v Alpách.

 

  • Vstupné: Dospělí – 6 €, děti 6 - 18 let − 4 €, děti do 5 let zdarma. Ceny a další informace najdete na oficiálním ceníku.
  • Doprava: 26 km, 32 minut z Altenmarkt im Pongau
  • V sezóně 2017 je soutěska bohužel kvůli zřícení skály uzavřena!!!

Do soutěsky ledovcového původu, opředené legendami a mýty, ročně zavítá přes 170 000 návštěvníků. Své jméno získala po mecenáši Johannu II. z Lichtenštejna, který přispěl obyvatelům městečka St. Johann im Pongau pracujícím na otevření přírodní památky částkou 600 zlatých, čímž dopomohl k uskutečnění jejich mnohaletého snu. Místní si proto soutěsky velmi váží, zaplacením vstupného přispějete velkou měrou na její správu.

Lichtenštejnská soutěska - cesta autem - Český penzion v Alpách
K Lichtenštejnské soutěsce, která je vzdálená 26 km, se autem dostanete za 32 minut. Podívejte se na podrobnější popis cesty na mapách Google.

Kouzelný svět vodopádů

Jednou z nejkrásnějších podívaných je vysoký vodopád, který najdete na samém konci soutěsky. Jde o ideální místo na svačinku, pokud nevyužijete některou z restaurací umístěných u vchodu. Výjimkou není ani barevná duha, vzniklá zachycením slunečních paprsků v prachu kapiček vody.

V celé oblasti je velká vlhkost, myslete proto na vhodné oblečení.

Pěší stezka plná zážitků

Uvidíte peřeje dravého potoka ve skalách, projdete úzkými údolími a často i kamenným masivem.

Nepřekvapí vás tunely a neminete ani dřevěné schody − zvolte proto adekvátní obuv. O svou bezpečnost ale strach mít nemusíte − objekty procházejí každoročně statickou kontrolou a na soutěsku neustále dohlížejí geologové.


Chodníky a mosty v Lichtenštejnské soutěsce

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu