Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Lichtenštejnská soutěska (Liechtensteinklamm)

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 26 km

Na kole

Na kole 24,5 km a 1 hod. 20 min.

Autem

Autem 26 km a 35 minut

Otevřeno květen - září denně 9 - 18 hod, v říjnu 9 - 16 hod

Vychutnejte si fascinující scenérie a vyhlídky uprostřed majestátných hor ve světoznámé Lichtenštejnské soutěsce. Nechte se unést mýtickým prostředím, mechem pokrytými kameny či hrou barevných světel slunečních paprsků odrážejících se v mlze vodopádu v jedné z nejdelších a nejhlubších roklí v Alpách.

 

  • Vstupné: Dospělí – 14 €, děti 6 - 18 let − 8 €, děti do 6 let zdarma. Ceny a další informace najdete na oficiálním ceníku. Vstupenky on-line jsou levnější.
  • Doprava: 26 km, 32 minut z Altenmarkt im Pongau

Do soutěsky ledovcového původu, opředené legendami a mýty, ročně zavítá přes 170 000 návštěvníků. Své jméno získala po mecenáši Johannu II. z Lichtenštejna, který přispěl obyvatelům městečka St. Johann im Pongau pracujícím na otevření přírodní památky částkou 600 zlatých, čímž dopomohl k uskutečnění jejich mnohaletého snu. Místní si proto soutěsky velmi váží, zaplacením vstupného přispějete velkou měrou na její správu.

Lichtenštejnská soutěska - cesta autem - Český penzion v Alpách
K Lichtenštejnské soutěsce, která je vzdálená 26 km, se autem dostanete za 32 minut. Podívejte se na podrobnější popis cesty na mapách Google.

Kouzelný svět vodopádů

Jednou z nejkrásnějších podívaných je vysoký vodopád, který najdete na samém konci soutěsky. Jde o ideální místo na svačinku, pokud nevyužijete některou z restaurací umístěných u vchodu. Výjimkou není ani barevná duha, vzniklá zachycením slunečních paprsků v prachu kapiček vody.

V celé oblasti je velká vlhkost, myslete proto na vhodné oblečení.

Pěší stezka plná zážitků

Uvidíte peřeje dravého potoka ve skalách, projdete úzkými údolími a často i kamenným masivem.

 

Nepřekvapí vás tunely a neminete ani dřevěné schody − zvolte proto adekvátní obuv. O svou bezpečnost ale strach mít nemusíte − objekty procházejí každoročně statickou kontrolou a na soutěsku neustále dohlížejí geologové.

   
Chodníky a mosty v Lichtenštejnské soutěsce

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Cyklotrasa