Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Ledovec Kitzsteinhorn

Vzdálenost

Vzdálenost 83,4 km

Autem

Autem 83 km a 1 hod. 18 min.

Žádné jiné místo v Alpách nedovoluje tak snadný přístup do 3000 metrů nad mořem a výhledy na Alpské velikány. Přidejte si k tomu velkou dávku zábavy ve sportovním a odpočinkovém zařízení, nebo nástupní místa pro letní vysokohorskou turistiku, a dostanete ledovec Kitzsteinhorn, kterému i místní neřeknou jinak, než TEN ledovec.

  • Kompletní ceník jízdenek a skipasů najdete na této stránce
  • Otevírací doba: Otevřeno celoročně; podrobné informace ZDE. Letos se lyžuje až do června 2024.
  • Doprava: 83,4 km, 1 h 18 min z Altenmarkt im Pongau

V předpolí národního parku Vysoké Taury a na dohled nejvyšších vrcholů Rakouska Grossglockneru, Grossvenedigeru nebo Hocheiseru se rozkládá vysokohorské středisko zařízené pro extrémní sportovce i příznivce extrémního pohodlí.

Cesta do Kaprunu a na Kitzsteinhorn zabere autem hodinu a osmnáct minut, dlouhá je 83,4 km. Její podrobný popis zobrazíte kliknutím na mapku.

I v létě přírodní sníh a nekončící lyžařský zážitek

Jednou z výhod vysoko položených alpských ledovců je neomezená zásoba sněhu po celý rok. Místní jsou si toho vědomi a proto připravili na ledovci Kitzsteinhorn kompletní zázemí pro celoroční lyžaře, vysokohorské turisty i pohodlnější návštěvníky, kteří přišli kvůli monumentálnímu výhledu.

Pro lyžaře areál nabízí i uprostřed parného léta široké sjezdovky, volné svahy, tři snowparky a největší rakouskou superpipe. Mnoho možností pro lyžařské vyžití čeká na důstojný souboj a pokoření. Letní mapu Kitzsteinhorn - Maiskogel -Lechnerberg najdete zde.

Video představující celou oblast a vysokohorský areál, ověnčené několika cenami

Vrcholová stanice lanovky Kitzsteinhornu v 3029 metrech navazuje na stylový ICE CAMP – zázračný svět vytesaný ze sněhu a ledu.

Starting point pro řadu vysokohorských túr

Celá oblast se svým výškovým rozpětím mezi 911 metry v údolí a 3029 nadmořskými metry na vrcholku nabízí bezpočet různě náročných vycházkových, ale i sportovně laděných tras, pro rodiny s dětmi, i vyznavače vysokohorské turistiky.

Varování: některé pohledy mohou citlivějším jedincům vyrazit dech. Autor: Herald Kanins

Vytisknout Zpět

Informace k výletu