Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Zážitkový ráj Rittisberg

Vzdálenost

Vzdálenost 21,1 km

Autem

Autem 37 minut

Zažijte dobrodružný ráj se špičkovou zábavou pro děti i dospělé u Ramsau am Dachstein na kopci Rittisberg a v jeho okolí - vše uprostřed krásné alpské přírody. Na úpatí impozantního masivu Dachstein si každý najde to své.

Vysokohorské hřiště "I love Rittisberg" se nachází nahoře na kopci ve výšce 1500m. Nahoru se dostanete pohodlně čtyřsedačkovou lanovkou nebo pěšky. Čeká vás panoramatická cesta s naučnou loveckou stezkou (okružní trasa trvá cca 4 hod) nebo zábavná pohádková turistická stezka pro děti, která obsahuje 30 pohádkových zastavení (doba chůze cca 1,5 hod.).

Další informace o Rittisbergu najdete zde. Ceník lanovky najdete zde

Turistické trasy okolo Rittisbergu.

Po příchodu na vrchol Rittisberg se vám otevře ráj: dechberoucí výhled a nápis z masivního dřeva, v jehož třímetrových písmenech jsou prolézačky. Na hřišti s různými houpačkami, prolézacími sítěmi a vodními hrátkami si děti můžou bezstarostně hrát a rodiče zároveň relaxovat v pohodlných lehátkách. Občerstvení pak najdete v nejbližší restauraci Rittisstadl. Pod její terasou si můžete projít i stezku bosou nohou – s různými povrchy: kameny, pískem, šiškami, kůrou, štěrkem.

Vysokohorské hřiště na vrcholu kopce Rittisberg. 
Další atrakce najdete dole pod kopcem: lukostřelba, laserový biatlon, lanové cetrum v lese, bobová dráha, Flyline a zábavní park Ramsau Beach.

Dole pod kopcem - zábavní park Ramsau Beach s restaurací. 
  • Lanové centrum v lese s 8 stezkami ve výšce 2-15 metrů s překonáváním různých překážek je výzvou pro odvážné dospělé i děti. Cena: dospělý 28 € (malý okruh), dospělý 37 € (velký okruh), dítě (115cm) 15 € (malý okruh), dítě (od 140cm) 28 € (velký okruh). Ceník a otevírací dobu najdete zde
  • Bobová dráha – na trase dlouhé 1300 m se sjíždí v oranžových vozíčcích na bobové dráze dolů do údolí. Děti můžou jet s dospělým už od 3 let, od 8 let a výšky 1,25m už jezdí samy. Cena za 1 jízdu: dospělý 10 €, dítě (8-14 let) 7,50 €. Ceník a otevírací dobu najdete zde.
  • Flyline – je nový systém 430m zakřivené dráhy, která se vine lesem. Zavěšeni na ocelové trubce se budete vznášet dolů lesem v rychlých zatáčkách mezi korunami vysokých stromů. Cena za 1 jízdu: dospělý 12 €, dítě (8-14let) 10,50 €. Ceník a otevírací dobu najdete zde.
  • Zábavní park Ramsau Beach – koupaliště, velké hřiště, plážový volejbal, klouzavý fotbal, trampolíny, segwaye, vedle je hned pizzerie. Cena za vstup: dospělý 5,5 €, dítě 6-15 let 3,5 €. Další informace najdete zde.

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Erlebnisberg Rittisberg, Ramsau am Dachstein

Tel: +43 3687 81776
E-Mail: info@rittisberg.at

Další info najdete zde.