Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Potrapte své elektrokolo krásným výletem přímo od našeho penzionu

TIP na cyklovýlet

TIP na cyklovýlet

Vzdálenost

Vzdálenost 21km na Rossbrand

Na kole

Na kole 52 km a 3,5 hod. celkem

Začátek trasy

Začátek trasy Altenmarkt im Pongau

Délka trasy do cíle

Délka trasy do cíle 52 km

Převýšení

Převýšení 1395 m

Fyzicky náročnější cyklovýlet určený pro elektrokola začíná přímo u našich pezionů a zavede vás na místa, která berou dech!  
Jste-li vyznavači trendu elektrokol, nebo s touto myšlenkou zatím jen koketujete a kolo si zamýšlíte jen půjčit, doporučíme vám tento náročnější cyklovýlet se startem i cílem u našich penzionů. Právě na takové trasy plně využijete své elektrokolo, a dostanete se do míst, kdy by rekreačním cyklistům na normálním kole mohl dojít dech. I s podporou elektro budete na vrcholu lapat po dechu!


Mapa celé trasy

Celkových 1395 m převýšení a 52 km se s „elektrikou“ dá stihnout za 3,5 hodiny a ještě se u toho budete kochat zastávkami s nádhernými výhledy do obou údolí po stranách hřbetu hory Roßbrand. Pohledem na jih z vrcholu Roßbrand uvidíte areály Schladming, Reiteralm, Forstau, Altenmarkt – Radstadt, Flachau a pohledem na sever se vám naskytne pohled na Eben, Filzmoos a samozřejmě na štíty pohoří Dachstein. To vše z jediného místa! Vrcholek Roßbrand je samozřejmě dostupný nejen na kole, ale i kombinací autem + pěšky. Necelých 80m od vrcholu se nachází horská chata s občerstvením Radstädterhütte, kde můžete dobít energii sobě, popř.i kolu.


Až na vrchol - Rossbrand 1770 m.n.m.

Následný asfalto-šotolinový, či jen šotolinový (dle výběru trasy) sjezd k vrcholové stanici Papagenobahn a chaty Schörgi Alm (vše patřící k lyžařskému středisku Filzmoos) a následně sjezd k údolí říčky Warme Mandling patří k opravdovým zážitkům jízdy na horském kole. Dole si pak člověk říká, že právě pro to „stojí za to žít “.


Stanice Papagenobahn

A již po pár šlápnutí do pedálů se ocitnete u zřejmě nejhezčího minilihovaru na světě – Mandlberggut. Zde se ve zdejší skvělé restauraci občerstvíte, či pokračujete rovnou sjezdem do Mandlingu a dál po cyklostezce podél řeky Enns klidným tempem směr „domů“ do Altenmarktu.


Rodinný lihovar Mandlberggut

Hecněte se a vyzkoušejte, co vše dokážete vy a vaše elektrokolo za jedno krátké dopoledne či odpoledne! informace k cyklostezce najdete zde.

Zajímavá místa v nejbližším okolí

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu

Cyklotrasa určená pro elektrokolo