Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Ski areál: Obertauern

Vzdálenost

Vzdálenost 25,6 km

Modré sjezdovky

Modré sjezdovky 61 %

Červené sjezdovky

Červené sjezdovky 35 %

Černé sjezdovky

Černé sjezdovky 4 %

Nadmořská výška

Nadmořská výška 1632m - 2313m

Vleků a lanovek

Vleků a lanovek 26

Sjezdovek

Sjezdovek 76

Celkem km

Celkem km 100 km

Nejdelší sjezdovka

Nejdelší sjezdovka 5 km

Spolehlivé lyžařské středisko Obertauern patří mezi lákavé cíle mnoha lyžařů – vždyť jen sezóna tu trvá od poloviny listopadu až do začátku května. Pestrý výběr sjezdů zaujme zkušenější milovníky zimních sportů i ty, kteří by se jim v Alpách rádi naučili.

Dobrých 100 km sjezdovek spolu s ideálními sněhovými podmínkami dělají z Obertauernu ráj lyžařů. Přestože jde o převážně méně obtížné trasy, alpské zimní sporty si vychutnají méně zkušení, stejně jako třeba milovníci freestylu. Na ty navíc čeká hned několik překážek v místním snowparku. Na upravené a komfortní svahy se navíc lyžaři a snowboardisté dostanou poměrně plynule díky vysokému počtu vleků a lanovek.

Přestože se nejedná o ledovcové zimní radovánky, dostatek sněhu a krásné salcburské okolí nezklamou i ty nejnáročnější milovníky zimních sportů. Kromě sjezdovek se ve ski areálu nachází také oblíbené běžecké trasy. Po náročném sjezdu nebo běhu pak nesmí chybět zábava. Odpočinek zaručí proslulé apres-ski, o které tu není nouze. Ať už se tedy chcete vyřádit, odpočinout si při relaxu na horském slunci nebo večer vyrazit za hudbou, Obertauern vás vtáhne a donutí vás užít si každou aktivitu. 
 


3D mapa zimního střediska na mapy.cz

Fotogalerie

Vytisknout Zpět

Informace k výletu