Letní dovolená na horách v Rakousku

Objevte jeden z nejzajímavějších regionů pro letní dovolenou v Rakousku. Altenmarkt – Zauchensee nabízí celou řadu nejrůznějších aktivit a turistických zajímavostí v podobě krásných údolí a okolních hor protkaných sítí stezek pro pěší i kola. Letní dovolená na horách však není pouze o aktivním pohybu – vyzkoušejte také wellness nebo vodní svět Therme Amadé, který skýtá prostor pro nerušený odpočinek a relaxaci.

Horská turistika v Rakousku

Hlavním letním tahákem rakouských Alp je horská turistika. Díky své téměř nedotčené přírodě patří letní Alpy k těm nejkrásnějším místům na světě. Oblast Altenmarkt – Zauchensee je známá díky své dostupnosti a střední náročnosti výletů do okolí. Najdete zde však i náročné treky nebo vycházkové trasy. Ať už zvolíte jakoukoliv obtížnost, odměnou za vaše úsilí budou překrásné výhledy a možnost občerstvení v některé z mnoha horských chat.

Altenmarkt am Pongau

Letní dovolená na kolech

Letní dovolená v Alpách se kromě horské turisty nese ve znamení cyklistiky. Aktivní dovolená na kole, chcete-li cyklodovolená, je perfektní alternativou dovolené u moře. Neocení jí každý, ale představa jízdy po pohodlných cyklostezkách v údolí nebo brázdění tras pro horská kola na hřebenech již zlákala nejednoho příležitostného cyklistu. Vyzkoušejte dovolenou v pohybu se základnou v našem českém penzionu.

Golf a cyklistika v okolí Altenmarktu

Golfová hřiště v okolí penzionu

Další aktivity v oblasti

Letní dovolená Rakousko však zdaleka neznamená pouze horskou turistiku a jízdu na kole. V alpách se totiž nabízí celá řada dalších aktivit, kterými si můžete zpříjemnit svůj letní pobyt.

  • Navštivte dobrodružný Atomic Vital-Park na ploše 42 km2
  • Zkoušejte adrenalinové aktivity – lezení, canoing nebo rafting, jízdu na tříkolkách, river tubing a další
  • Poznávejte historii Salcburska díky okolním hradům, galeriím a muzeím
  • Ochutnávejte místní kuchyni
  • Nechejte se hýčkat v Therme Amadé

Načerpejte u nás během letní dovolené v Alpách nové síly a energii do života.

Tipy na výlety

Objevujte a prozkoumejte okolí penzionu.Spoustu zajímavých tipů na výlety najdete v sekci " Tipy na výlety".

Tipy na výlety