Haus am Hirschberg | Český penzion v rakouských Alpách Ski Amade

Hallstatt a pozitivní změny v dopravním systému

Vloženo: 10.06.2019

U jednoho z turisticky nejnavštěvovanějších míst v okolí našich penzionů, městečka Hallstatt a jeho solných dolů, neustále roste návštěvnost a tak může docházet k dopravním komplikacím, které by se měly týkat zejména autobusů přivážejících denně na toto místo až několik tisíc turistů, ale okrajově se to může dotknout i turistů přijíždějících auty.
Naštěstí se starosta Hallstattu rozhodl pro radikální krok, kterým se má zajistit plynulost dopravy snížením počtu autobusů o celou třetinu, omezit návštěvnost „hodinových turistů“ a přivést tak do této malebné krajiny ty, kteří mají opravdový zájem poznat místní historii i městečko samotné a udělají si na poznávání čas.
Vše mají zajistit tzv. povolenky pro autobusy, které si cestovní kanceláře budou muset kupovat až 3 měsíce předem a kdy během jedné hodiny bude moci místo opustit nebo do něj naopak vjet pouze 12 autobusů a to pouze mezi 8 a 17 hodinou. Navíc budou autobusy muset zůstat minimálně 2,5 hodiny.
Ostrý provoz tohoto programu má být spuštěn po hlavní letní sezóně 2019, během podzimu.
Doufáme, že tento plán přinese kýžené ovoce a návštěva tohoto světového dědictví UNESCO bude pro vás nadále krásným zážitkem!

Fotogalerie

Vytisknout Zpět