Středně náročné cyklotrasy Altenmarkt

Značení náročnosti cyklostezek je v Rakousku hodně zdvořilé – trasy a okruhy značené jako středně náročné stále nevyžadují žádnou zvláštní kondici. Většinou mají pouze trochu větší převýšení, nebo se téměř po rovince táhnou k třiceti kilometrům. Neváhejte nahlédnout do přiložené mapy a posuďte sami, jestli jsou vhodné i pro vaše děti. Určitě dospějete k názoru, že celá řada skutečně je. Mapa cyklostezek kolem Altenmarktu v pdf

Rakouská krajina

Cyklistická trasa v Altenmarktu - Königslehen runde

Středně náročná cyklistická trasa se startem v Altenmarkt im Pongau

  • Startovní místo: Altenmarkt, nedaleko turistických informací
  • Délka trasy: 16,8 km
  • Převýšení 587 m
  • Číslo trasy na mapě: 10

Mapa trasy online – pozor, tato jinak šikovná mapa počítá s nástupem v Radstadtu. My pojedeme z centra Altenmarktu víceméně přímo za nosem na jih a na vyznačený okruh se připojíme silničkou Palfen v oblasti vyznačeného turistického kempu. Co se naopak může hodit, je vyznačený cyklistický servis na odbočce do Radstadtu a tři objekty s možností občerstvení.

Trasa okruhu Königslehen runde šplhá z říčního údolí Altenmarktu po úbočí hory Kemahdhöhe a z velké části vede lesem. I bez krkolomných pasáží snadno nasbíráte 587 metrů převýšení a po chvilce náročnějšího stoupání se můžete těšit na pěkný výhled a příjemnou cestu z kopce dolů.

cyklotrasy Rakousko

Cyklistická trasa Neuberg-round

Středně náročný, nicméně velmi příjemný okruh mezi městy Filzmoos, Neuberg a Reitsteg.

  • Startovní místo: Turistické informace ve Flachau
  • Délka trasy: 24,5 km
  • Převýšení 345 m
  • Číslo trasy na mapě: 14

Trasa Altenmarkt - Flachau autem

Do Flachau se můžete dopravit autem, nebo využít značené cyklostezky. Kliknutím na obrázek otevřete mapy Google.

Okruh dlouhý 24,5 km, případně 29,8 km podle některých map na internetu, pokud si zajedete i na dva nejbližší zalesněné vrcholky, se svým převýšením 345 m neodradí ani víkendového turistu. Projedete si tři údolí v podhůří hory Neuberg po trase, která je propočítaná zhruba na 3 hodiny cesty. Očekávat můžete nádherné výhledy a přívětivý terén. Trasa vede kolem malebných tradičních dřevěných staveb a řady stylových restaurací. Zatímco do chaty Hofalmen vozí návštěvníky autobusy a koňské povozy, v chatě Kirchgastthütte potkáte už jen samé cyklisty a batůžkáře.

Trasa vede z velké části lesem, myslete na to při výběru vhodného oblečení.

Středně složité cyklostezky Altenmarkt

Středně náročné cyklotrasy v okolí Altenmarktu stále dávkují vzdálenost i převýšení mírně, pro zkušeného cyklistu, ale nikoliv závodníka. Podíváte se i na vrcholky některých místních kopců nebo téměř na dosah skalnatých hor. Ilustrační fotografie, autor: Meine Heimat (Chlemgau)

Fotogalerie

Vytisknout  « Zpět