Jednoduché cyklotrasy Altenmarkt

Pokud chcete na kolo vzít děti, nebo se jen tak povozit na čerstvém vzduchu pod dohledem alpských velikánů, jsou tu pro vás jednoduché cyklotrasy v Altenmarktu a okolí. Svojí délkou a časovou náročností jsou přizpůsobeny klidnému tempu a vyjížďce na dvě tři hodinky.

Všechny trasy najdete podle čísel zde na mapě v pdf.

okolí cyklotras

 

Cyklistická trasa Flying Mozart runde

Jednoduchá cyklistická trasa se startem ve 12,5 km vzdáleném Wagrainu

  • Startovní místo: Wagrain, centrum města, parkoviště P1
  • Délka trasy: 11 km
  • Převýšení 460 m
  • Číslo trasy na mapě: 17

Cesta autem Altenmarkt - Wagrain

Trasa začíná v nedalekém Wagrainu, samozřejmě se na místo můžete přepravit autem, nebo nahlédnout do cyklomapy a dojet to na kole. Kliknutím na mapu zobrazíte mapy Google.

Mapa trasy online – V různých zdrojích se délka trasy liší řádově ve stovkách metrů a má tak pravděpodobně více variant. Všechny ale spojuje pěkná cesta smíšeným lesem po úbočí hory Griessenkareck vhodná pro rodiny s dětmi. Jméno nese podle lanovky Flying Mozart, která vede z Wagrainu na blízký vrcholek k restauraci Kogelalm. Stejný název má i vyhlášený bikepark, kde si milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet drsný sjezd se skoky i technickými pasážemi. To už je ale jiný příběh.

Znalci místních poměrů označují trasu za sjízdnou kdykoliv mezi dubnem a říjnem a poukazují na možnost občerstvení v centru Berghof (přestupní stanice na trase lanovky Flying Mozart).

cyklistická stezka Rakousko

Z centra Wagrainu, kde můžete s výhodou zaparkovat, se vydáte směrem na Flachau, za nejbližší benzínkou odbočíte vpravo na Weberlandl a na Edelweissalm, kde na vyhládlé nebo žíznivé cyklisty čeká první možnost občerstvení (edelweiss-alm.com), a to po necelých 4 km mírného stoupání. Dále vás cesta zavede ke zmíněné přestupní stanici lanovky Berghof, nebo také Berghofalm (berghofalm.at). Kdo se bude cítit při síle, může si původní okruh trochu prodloužit cestou na Kleinarl po lesní cestě Baier.

Cyklistická trasa Marbachalm Tour

Jednoduchá cyklistická trasa se startem ve 6,6 km vzdáleném Flachau

  • Startovní místo: turistické informace ve Flachau
  • Délka trasy: 26,9 km
  • Převýšení 440 m
  • Číslo trasy na mapě: 24

Trasa Altenmarkt - Flachau autem

Na startovní místo trasy Marbachalm se můžete buď pohodlně přepravit autem, nebo dojet na kole, je to kousek. Vhodnou cestu najdete na pdf mapě na začátku článku, cesta z Altenmarktu na Flachau je součástí dalších cyklostezek.

Mapa trasy online. Rychlým pohledem do mapy zjistíte, že Marbachalm tour není okruh, ale trasa tam a zase zpátky po stejné cestě. Někomu to možná vadí, ale my sázíme na to, že podívat se k prameni potoka Marbach do těsné blízkosti dvoutisícových vrcholů a pak se z mírného kopečku vracet kolem osmi možných zastávek v hospůdce je pořád možnost, které řada lidí neodolá.

Po cestě uvidíte malebné údolí Flachauwinkl, minete známý lyžařský okruh Flachauwinkl/Zauchensee a v samotném údolí potoka Marbach při štěrkové cestě najdete řadu míst, kde se dá zastavit a rozhlédnout se po okolních skalnatých vrcholech.

Panorama Alp při nenáročné cyklistice, ilustrační snímek

Jednoduché cyklotrasy vás většinou provezou po rovince mezi horskými městy, mezi rozkvetlými loukami a stády pasoucího se dobytka. V klidu vychutnáte panorama zasněžených Alp. Ilustrační fotografie: Meine Heimat (Chlemgau)

Fotogalerie

Vytisknout  « Zpět